Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sáros, csúszós időben mit...

Sáros, csúszós időben mit lehet csinálni a lovakkal, ami lefárasztja őket?

Figyelt kérdés
Nagy a sár és nem akarom, hogy elcsússzon a lovam. Már 1 hete nem tudom rendesen lemozgatni, mert annyira sáros mindenhol a talaj és elég érzékeny a lába, hamar lesántul. Szeretnék vele terepre menni,máshol nem tudnánk dolgozni, de nem tudok, mert szegény csak rohanna és ijedezik mindentől, nem szeretném, ha baleset lenne a vége.
2014. jan. 26. 19:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Próbálj meg valakivel kettesben kimenni, ha van mellette egy másik, nyugodt ló, ő is nyugodtabb lesz.

Nyilván az jó, ha előtte valahol ki tudja adni a fölös energiáit. Ha a ló nem mozog, dolgozik rendszeresen, vedd vissza az abrakadagját, szükségtelenül nyomja csak benne az energiákat. Ha kitombolta agát, valószínűleg nyugodtan mehetsz vele terepre, nem kell túlaggódni. Hogy erre a kitombolásra melyik hely lehet a legmegfelelőbb, azt sajnos látatlanban nehéz megmondani.

2014. jan. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Esetleg csinálhatnál trágyakört a karámban, vagy legelőn vagy, ahol van hely. Amit kiszedsz alóla, szalmás trágyát, azt kell elteregetni egy 1,5 méter széles járáson. Lefutószárazhatod rajta. Én egy egész páyára hordtam ki és azon lovagolok. Nagyon jó, mert nem csúszik, ha hó van, akkor még vágtázni is lehet rajta óvatosan.
2014. jan. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!