Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok! Tudom, hogy minden...

Lovasok! Tudom, hogy minden egyed más, de általánosságban tényleg a heréltek "jobbak", mint a kancák, vagy csak én látom így? Szerintem a csődörök túl kemények, a kancák pedig gyakran ijedeznek és hisztiznek, de a herélt a legnyugodtabb. Vélemény?

Figyelt kérdés

Eddig teljesen úgy tapasztaltam, hogy a herélt lovak bújósabbak, kezelhetőbbek, egyszóval "jobbak", mint a kancák.

Köszönöm a válaszokat! :)


2014. febr. 1. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, nálunk egy herélt is képes úgy hisztizni, hogy azt egy kanca is megirigyelhetné, de általánosságban ezt mondjákt, hogy miért, azt nem tudom, de kíváncsi lennék rá! :)
2014. febr. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azért mondják, mert egész évben ugyan olyan teljesítményt tud hozni a kancával ellentétben, akiknek "bezavar" a sárlás.

( Én is a herélteket preferálom)

2014. febr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Nem mindig a heréltek a jobbak! Ahol én lovagolok ott az egyik heréltben még most is meg van az a tűz ami már másikban nincsen meg! Nem egyszerű vele a dolog.. pedig már 6 éve hogy megszűnt fiúnak lenni! :D De a heréltek általánosságban nyugodtabbak, kezelhetőbbek.. :)
2014. febr. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egy ló természete nem merül ki abban, hogy milyen nemű, hiszen van személyisége, vannak tapasztalatai. Ez olyan, mintha az emberekről mondanánk azt, hogy a férfiak ilyenek, a nők meg olyanok, de ez nem ilyen egyszerű.

A herélteknél a nemi indíttatású viselkedések (általában) nem jelennek meg, tehát ennyiből egyszerűbb vele, de ettől még a természete, a lovagolhatósága lehet bármilyen.

2014. febr. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, ezek szerint tényleg a heréltek könnyebben kezelhetőbbek a köztudat szerint. :)
2014. febr. 1. 14:29
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez nem "nemhez" kötött dolog, hanem egyedhez...

Nekem volt olyan heréltem ami ezerszer durvább volt bármelyik csődörnél, pedig csikó korában lett herélve... és volt bújós csődöröm is. És a kancák se mind hisztisek..

2014. febr. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
hát nálam kanca csődör herélt mindegyik bújós kivéve az egyik csődöröm aki kezelhetetlen.. tény ott rúg harap ahol ér.. ágaskodik bakol ha ülsz rajta még lépésbe is..
2014. febr. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tapasztalat és idomítottság kérdése, az én csődöröm bármikor elmegy kancákkal együtt is.

Az, hogy a herélt jobb hülyeség. Sok okot írtak már előttem is, ami talán kimaradt, az az, hogy mikor herélték. Ha előtte volt "lehetősége", akkor jó eséllyel a herélés már nem változtat a természetén.

2014. febr. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem csődöröm van és igazi bújós,akár gyerekló is lehetne.

Simán megyek vele terepem kancák mögött,bár a lovasetikett ezt tiltja,de elöle annyira töcörög,hogy nem bírják a többiek fogni mögöttem :)

Így meg szép lendületesen kocog a lányok utánn :D

2014. febr. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
En nagyjabol egyet ertek, azza, amit irtal. A kancak kiszamithatatlanabbak, a hereltek tenyleg nyugodtabbak, bujosabbak, de esetenkent lustabbak, kedvetlenebbek. Viszont kifejezettem szeretem a csodor lovakat, kihivas, de oket is lehet ugyanugy szeretni, mint a herelteket vagy a kancakat :) Persze, a kivetel erositi a szabalyt! :)
2014. aug. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!