Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezek alapján milyen ló illik...

Ezek alapján milyen ló illik hozzám?

Figyelt kérdés

először kinézet alapján kerestem lovakat de rájöttem hogy úgy biztosan nem találok olyat amilyen passzolna hozzám. Leírok pár dolgot magamról hátha ti tudtok nekem segíteni:

-kezdő lovas vagyok (lépés, ügetés:tanügetés, könnyű ügetés, kikönnyített ezek mennek. vágtázást még nem volt alkalmam kipróbálni)

-a díjugratásban szeretnék majd versenyezni bár a military is tetszik :)

-szeretem a huncut lovakat akik nem mindig a feladatot csinálják mert így sokkal izgalmasabb a lovaglás és nem utolsósorban nagyobb kihívás.

-edzőm szerint jól irányítom a lovat meg a hajtós lovakkal is legtöbbször elbírok de sajnos az ülésemen elég sokat kell még javítani

-elég önfejű vagyok és általában nem adom fel amikor a ló nem azt csinálja amit én akarok

nemigazán tudom miket kellene még leírnom de ha még valami érdekel írjátok meg alul. természetesen még nem most szeretnék lovat mert ugye az nagyon nagy felelősség :) Fajt és fajtát is írhattok.. mindenkinek megy a zöld kéz.


2014. febr. 6. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
az biztos, hogy kicsit öregebb nyugodtabb lovat választanék neked, de amíg nem biztos az ülésed és vágtázni nem tudsz semmi kép nem vennék, nem rossz indulatból mondom, de azért mindenki látja/tudja, hogy ez egy kiszámíthatatlan óriás ló! :) még is jobb lenne (legyetek szívesek emiatt ne érjen támadás amit most írok) kicsit a külső alapján nézelődni a pacit között és ami szimpatikus és jókat írnak róla esetleg kipróbálni, vagy valahol több lovat nézni és ott elmondják hogy mi milyen tulajdonságú mire alkalmas.. az utóbbit tenyészetbe lovardába gondolom ahol eladnak többet is :)
2014. febr. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első körben tanulj meg mindhárom jármódban magabiztosan lovagolni és csak ezután vegyél saját lovat.

Első lónak 8-10 év körüli kancát vagy heréltet ajánlok, mely jól be van lovagolva. Mivel versenyezni is szeretnél figyelembe kell venni, hogy legyen meg minden papírja, aztán az sem árt ha már előtte ugrattak vele, esetleg versenyeken is indult. Fajtát nem akarok írni, inkább árkategóriát pl akadályt látott sportló 700 ezer-1 millió körül van. DE ha hatalmas mázlid van, akkor olyan csodalovat is kifoghatsz, mint ismerősöm, aki potom pénzért vette a holsteini*hannoveri lovát mindkét oldalon ugró ősökkel, ráadásul igen csak jó rugókkal:)

2014. febr. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

8-10 éves, nyugodt, tudásában biztos lovat keress, kancát vagy heréltet. Első lónak az való, hidd el, akármilyen nyugodt és kezes, ha csak te lovagolod, idővel lesz mit korrigálnod rajta, hiszen még kezdő vagy (ebben persze egy jó edző tud segíteni, akár úgy, hogy felül, ha kell).

Ugrósportra szinte bármelyik fajta jó lehet, gidrán, kisbéri, angol telivér (bár ezt első lónak nem ajánlom - se angolt, se arabot, de még ezek közvetlen félvéreit se [versenyfévér, magasfélvér, arab félvér, shagya arab]), bármelyik európai sportló (magyar, német, holland, akármi), de magyar félvérek közt is vannak remek lovak, csak ott már jobban meg kell nézni, mit veszel.

2014. febr. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!