Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi alapján választasz kutyát?...

Mi alapján választasz kutyát? Honnan tudod, hogy melyik fajta illik hozzád?

Figyelt kérdés

A FAJTALEÍRÁSOK olyan egyformák. Ez alapján nekem nehéz dönteni. Ti hogyan csináljátok?

Pl:

Ha én olyan kutyát szeretnék amit lakásban lehet tartani, kis testű, nyugis fajta, viszont könnyen tanítható, könnyen magamra tudom vonni a figyelmét és gyerekszerető akkor milyet ajánlanátok?

Egyes kutyák energia szintje függ a fajtától? pl: minden Beagle magas energia szintű?

Olvasgatom és nézem a Csodálatos kutyadokit, nagyon tetszik, nagyon sokat tanultam már belőle. Csak arra nem tudok rájönni, hogy mi alapján válasszam ki a hozzám legjobban illő kutyát.


2010. szept. 28. 11:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Először a fajtacsoportokat vizsgáld meg az FCI osztályozása szerint, majd azon belül a neked tetsző fajtákat.

Az elmondásod alapján neked pl. valamilyen társasági kutyát tudnék elképzelni, de nem terriert és beagle-t sem. A beagle nem kezdő kutyásnak való, ráadásul a mozgásigénye is nagyobb az átlagosnál, bár tény, hogy egy border collie-nál kevesebb. :)

Valamelyik bischon-t pl. el tudom képzelni neked, de egy yorkit vagy westit már nehezebben.

2010. szept. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én először külső alapján nézegettem a kutyákat (szeretem a nyomott pofijú kutyákat, tehát elsősorban azok között válogattam). Így máris nagyon leszűkült a kör. Aztán igyekeztem személyesen is megismerni a nekem tetsző fajtákat, utánaolvastam stb. Így végül "rátaláltam" a francia bulldogra. Szerencsére jól választottam, azóta már 2 bullym is van.

Általában az egyes fajtákon belüli egyedek azonos mozgásigényűek. Pl. nem találkoztam még olyan magyar vizslával, amelyik ne lett volna pörgős, hiperaktív. Persze mindig lehetnek, vannak kivételek.

Az lesz úgyis a legfontosabb, hogyan neveled a kutyádat, mert pl. egy alapvetően békés fajta is lehet agresszív, ha rossz kezekbe kerül.

2010. szept. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én is nézem Cesar Millen-t :D Milyen állatokat szeretsz?A kis cukikat édeseket vagy az egyszerűbbeket vagy a gonosz tekintetűeket(nem szó szerint). Szerintem a Beagle nagyon jó kutya.Más kutyákkal ellentétben a beagle a lakásban egészen másképp viselkedik, mint a szabadban. Otthon mindent megtesz, hogy a közelünkben lehessen, egy örök gyerek. Vállunkra hajtja a fejét, elalszik az ölünkben, stb. Ám ha kilépünk az utcára, ez visszájára fordul. Vadászkutya lévén ösztöneinek köszönhető a szűnni nem tudó kíváncsisága, mely sok esetben "szökésre" ad okot.De hogy ez ne nagyon forduljon elő sokat kell vele foglalkozni.Többet kell sétáltatni,játszani vele....
2010. szept. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Yorkshire Terrier szerintem az a kutya nagyon jól megvan a házban.Jelleme: Értelmes, eleven és mozgékony kutya, tele bátorsággal – néha túlzottan is. Erősen kötődik a gazdájához és a családjához, s velük szemben kedves, de olykor makacs is. A Yorkshire terrier kíváncsi és igen éber eb.A gyerekekkel való kapcsolata zavartalan, ha azok nem kezelik játékszerként, és nem sértik meg a territóriumát. Más kutyákkal szemben olykor eléggé meggondolatlanul viselkedik, de a macskákkal jól kijön, ha fiatal korától kezdve együtt nevelkedett velük. Más háziállatokkal, például a rágcsálókkal már nem ilyen egyszerű a helyzet, mivel azok e kis terrier természetes zsákmányállatának számítanak. Megfelelő szoktatással azonban e nehézségek is elkerülhetők. Az idegenek érkezését ugatással jelzi, és eltarthat egy ideig, mire elfogadja őket.
2010. szept. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Azt tudom, hogy a mostani kutyám abszolút nem illik hozzám:)

Egyébként nagyjából be lehet határolni, azt hogy milyen típusú kutyákkal tudsz sikeresen együttműködni, és onnantól teljesen le lehet szűkíteni a kört.

Például én tudom, hogy nem szeretem a kis testű kutyákat. A hosszú szőr sem jön be. Nem szeretem, ha a kutya ilyen ölbebaba típus, és utálom ha feleslegesen és sokat "pofázik".:) Szeretek kirándulni, mászkálni.


Ergo szeretem a nagyobb testű, tekintélyes kutyákat, amik nem ijednek meg az árnyékuktól,de végtelenül barátságosak ha kell, szeretnek mozogni, és a betegségek kockázata a lehető legminimálisabb.


Amikor én megtaláltam azt a típust amire azt mondtam, hogy na akkor ő lesz az, elkezdtem kutakodni. Természetesen először internet. Hogyan alakult ki, mire használták régen, és mire ma.

Megnéztem az összes tenyésztőt (aki szimpatikus volt felkerestem),kiállításra jártam, kutyasuliban árgus szemekkel figyeltem a fajtát, és szerencsémre sikerült jópár olyan emberrel összebarátkoznom, akik ilyen kutyákat tartanak. Igazából tőlük lehet megtudni a legtöbbet.

Aztán úgy hozta a sors, hogy a fajtának egy csodálatos tagja nyaralt nálam több mint két hétig, ott eldőlt, hogy ilyen kell és semmi más.


Úgyhogy kb ennyi a dolgod. Az a legfontosabb, hogy te milyen ember vagy. Hiába tetszik a Beagle, ha te inkább otthon ülő típus vagy. Vagy ne akarj bulldogot, ha minden álmod az, hogy nyaranta együtt fogtok úszkálni 40 fokban a kutyáddal valami kellemes kis tóban.

2010. szept. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A palotapincsi kutyát ajánlom még.Nem az a nagyon nyugis,de a házban eléldegél.Egy kutya se nyugodt természetű.Mindegyikbe megvan a játék.Minden kutya szeret játszani.Ha kutya kell akkor azt javaslom,hogy ne azért kelljen hogy csak úgy legyen,és éldegéljen a házban meg őrizze a házat...stb. Hanem törődni,és tanítani kell.Szóval olyan kutyit válassz amelyik tettszik,és első látásta megkedveled.Úgy érzed hogy tudnál vele törődni,akkor vedd meg a kutyát vagy fogadd örökbe...
2010. szept. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én a helyedben menhelyen keresgélnék, ha nincs semmilyen konkrét elképzelésem. Majd ha beleszeretsz az egyikbe, tudni fogod, hogy ő a neked való.
2010. szept. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Sokan esnek abba a hibába hogy külső alapján választanak. Erről szerintem a yorkisok tudnának a legtöbbet mesélni. Kicsi, cuki, elfér a táskába, aztán rájönnek hogy milyen makacs természete van és milyen nehéz kezelni.

Lakásba, kis mozgás igényű, egyértelműen társasági kutya. Könnyen tanítható, yorki és egyéb terrierek ki is esnek, tehát marad uszkár, bichon, pincsi, valamelyik spániel esetleg bár őket azért kemény kell nevelni. Mopsz, bulldog még esetleg de ők meg kényes fajták.

A leírásod alapján nem vagy túl tapasztalt kutyás tehát én az uszkárt ajánlanám, vagy még valamelyik bichont, ők igazi kis szoba kutyusok, családi kedvencek, értelmes, okos kutyák és a mozgás igényük is átlagos.

De menhelyeken is körül nézhetsz, ott rögtön eltudják mondani melyik kutya való neked, mert fajtán belül is nagy eltérések vannak, minden kutyának más karaktere van.

2010. szept. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 hell-ikon ***** válasza:

Véleményem szerint a következetes nevelés lesz a legfontosabb a fajtán és tartási helyén túl.

Ha ez nincs meg a legjámborabb ebből is ki fog törni a falkavezér, s ez az a helyzet amivel nem szembesül már idejekorán a leendő kutyatulajdonos.


Sajnos elég sokan esnek abba a hibába (főleg a kistestű kutyák gazdái), hogy csak szeretgetik meg babusgatják a "szőnyegcirkálót" (elnézést a kifejezésért:)), de nem nevelik, uram bocsá' nem kutyaként kezelik. Így "alakulnak ki" a "méregzsák" jellemű kistestű kutyák, akik aztán terrorban tartják a családot.


Tehát, akármelyiket is választod, amit szem előtt kell mindig és feltétlenül tartanod, hogy kutyád lesz (akármilyen aranymaszat is), akinek következes nevelésre van/lesz szüksége.

2010. szept. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én is társasági kutyust ajánlok:-) A Havanese pont ilyen amilyet leírtál. Szerintem nagyon jó választás lenne neked!:-)
2010. szept. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!