Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tanítják be a fogatlova...

Hogyan tanítják be a fogatlovakat?

Figyelt kérdés
Nincs valamilyen oktató videó erről az egész kiképzési skáláról? Kettes fogatban hogyan történik a betanítás?
2014. febr. 7. 19:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Létezik róla egy elég hosszú és tartalmas magyar nyelvű videó, viszont nem találtam sehol. :/

Kettesben egy tapasztalt ló mellett.

2014. febr. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nem értek hozzá, de mellettem történt ilyen képzés, bár nagyon nem figyeltem, de láttam, szóval lehet, hogy nem 100%-os a válaszom, de úgy, hogy először dupla futószárral az irányítást, iramváltásokat tanulja meg. ha már szóra működik, akkor jön a "becsúszózás", vagyis általában egy traktor gumit kötnek mögé és mögötte sétálnak, hogy szokja, hogy súlyt is húz és zörög mögötte a cucc. utána kötik be másik, tapasztalt ló mellé fogatba, közben még a csúszózást folyamatosan gyakorolják és akkor idővel már húzni is fog, nem csak elkocog a másik ló mellett.
2014. febr. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az egyszerűbb módszer, hogy futószáron megtanítod szóra közlekedni mindkét kézre, majd egyből befogod a másik mellé - de úgy, hogy az ő hámja lötyögjön, tehát ne húzzon valós súlyt, csak szépen tanuljon bele a másik mellett a munkába. Mikor, hogyan kell kanyarodni, megállni, menni stb. Aztán szép fokozatosan ráteszed a súlyt. Ehhez persze az kell, hogy a másik egy, a tudásában teljesen biztos ló legyen.

Mielőtt befogod, ha még csikóról van szó, először lehet, hogy csak a kocsi mellé kötöd, majd idővel kerül be a másik mellé, lötyögő hámmal.

2014. febr. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!