Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jobb mint a lovardában a...

Jobb mint a lovardában a bértartás? Szerintetek inkább oda vigyem a leendő lovamat?

Figyelt kérdés

Van egy személy aki kiadja a telkét és az istállóját a többi lótartónak. Annyi a különbség hogy ez nem egy lovardában történik hanem egy személy telkén. De ugyan úgy fizetik neki a pénzt a ló otttartásáért, etetéséért...stb. Szóval arra gondoltam ilyen helyre viszem a lovam. Lenne társasága, többen is tartanak ott lovakat. Busszal kimennem oda és elsétálnom odaáig az olyan 40 perc.

De elgondolkoztam azon hogy lovardába viszem. De nekem ez inkább olyan ellenszenves. Abba a lovardába amelyikbe vihetném ezelőtt 8 évig jártam lovagolni. Csak egy barátnőm van vele is nagyon ritkán találkozom. Aztán ott vannak a benfentesek. Őket sose bírtam! Kipletykálnak, minden hibámra figyelnek. Mindkét hely olcsó a lovardában 20E Ft, a telken pedig 25E. Szerintetek? Ti melyiket választanátok?


2014. febr. 8. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Én a telket választanám, mert szimpatikusabbnak tűnik, mint a lovarda. Én személy szerint nem kedvelem a lovardákat, most is egy tenyészetben lovagolok.

A telek azért is jobb, mert nem nyüzsüg ott annyi ember, mint egy lovardában, ergo a lovad veled találkozik a legtöbbet, és ez segít abban, hogy jó kapcsolatod legyen vele, ami nagyon nagyon fontos, hiszen így ragaszkodni fog hozzád, és tényleg igazi társakká váltok. :)

2014. febr. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Ment a zöld pacsi. :)
2014. febr. 8. 12:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Elsősorban a lónak választod a helyet és csak másodsorban magadnak. Nézd meg, milyen a takarmány, hogy néznek ki a lovak, napi hányszor és mit etetnek, egyéni igényeket figyelembe vesznek-e, mennyit és milyen körülmények között karámoznak, tiszták-e a boxok, van-e egész napos felügyelet, stb.

Ha ez lesz az első lovad, akkor az is nagyon fontos, hogy a tulajdonos segítőkész legyen, mert adódik majd egy csomó olyan szituáció, amire nem számítasz és szükséged lesz egy tapasztalt személy véleményére.

És csak mindezek után jön az, hogy milyen a társaság, van-e wc, fűtött-e a nyerges, van-e pálya, milyen a terep, stb.

2014. febr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem ha már lovat veszel gondolj bele elszakítod a megszokott helyétől, legalább annyi hogy ott is legyen jó helye ne az legyen a kezdő szempont hogy neked buszoznod kell meg minden...
2014. febr. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mentek a zöldek.

Amúgy azért az én szempontjaimat írtam le előbb mert a lovamnál már minden le van saccolva. A telken van rendes pálya, több karám, jó minőségű a takarmány, és a telek egy lovasoktatóé. De ez a harmadik lovam lesz, van hozzá tapasztalatom!

2014. febr. 8. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!