Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Két éves mén csikómmal már...

Két éves mén csikómmal már fedeztethetek nem?

Figyelt kérdés
lécci emberies válaszokat, bunkókra nem vagyok kíváncsi! valami nem tetszik nem kell válaszolni

2014. febr. 9. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem,mert még nem lehet meg a fedeztetési engedélye,alkalmassági vizsgája,kismillió papírja(amihez nem értek,nem vagyok lótulajdonos,de ennyi alap,hogy fed.engedély mindenképp kell), ergo nem fedezőmén,másrészt túl fiatal.Zugcsikóval meg tovább gyarapítod Magyarország lókolbászállományát ;)
2014. febr. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
2-3 éves korától biológiailag képes rá. De számíts rá,hogy bolond lesz ha ilyen korán már fedez.
2014. febr. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azzal sem értek egyet első válaszoló! Nekem 4 zugcsikóm van, a pofámról lesülne a bőr le kéne adnom vágóba! igen 2. köszönöm! :)
2014. febr. 9. 16:07
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Neked van 4 zugcsikód és még gyártani akarsz párat?Mostanság a sütetlen vagy nullás eladhatatlan,kerül belőlük egy csomó vágóra így is.

Egyébként kétévesen még tényleg nagyon korai.

2014. febr. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Nem kötekedésből, csak úgy megkérdezném, hogy miért fedeztetnél?

Egy közeli ismerősöm most vett egy arab telivér csikót. Teljesen rendben vannak a papírjai, oltásai. A felmenői között van egy pár nagy név és még így is potom pénzért hozta el.

Nem volt megszorulva az eladó, félre értés ne essék, egyszerűen nem tud az átlag ember reális árat fizetni érte. Most tartott ott a ló, hogy ha eladja talán nincs mínuszban vele... Akkor egy zugcsikóért mit lehet kérni (el se adhatnád ugye), 30-40ezret?:/

2014. febr. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
igen képzeljétek h van négy zugcsikóm és most várok 3at március végén- április elején.. na? nem értem miért jön mindenki az eladással mikor k*rvára nem akarom eladni :)
2014. febr. 9. 18:55
 7/9 anonim ***** válasza:
96%

Az a baj a zugcsikókkal, hogy sokszor xy generáció után már lövésed sincs, milyenek a felmenők, ezért nem garantálhatod, hogy mit fog örökíteni a ló. Lehet, hogy egy zugcsikó éppen jól sikerült (de nem véletlenül kell hatalmas bírságot fizetni ezek lepapírozásáért amúgy!), de sokkal nagyobb rizikó, mint egy papíros állattól származó.


Másik dolog, a két éves ló még nem tenyészérett, csak ivarérett. A 12 éves kislány is ivarérett, mégis büntetjük, ha valaki felcsinálja... Na ugyanez a lovaknál. Várj még.

Addig intézkedj, hogy a ló sikeres ménvizsgát tehessen... Addig nem mén, csak csődör.

2014. febr. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

várj még vele legalább 1 évet, az a baj, hogy ha túl korán fedeztetsz akkor a csikó "besül", tehát megáll a fejlődésben, növésben és "csökött" marad. a csikó elvileg egészséges lesz, szóval nem a leendő csikó, hanem a mén miatt.

(de egyébként én is azt mondom, hogy ne fedeztess és nagyon egyszerű ezt egy legyintéssel elintézni, de nem az a fő probléma, hogy a leendő csikó nullás lesz, hanem az, hogy mivel ismeretlen származású a csikód és nincs fed engedélye te nem tudhatod, hogy milyen örökletes betegségeket, küllemi és egyéb, akár idegrendszeri hibákat hordoz és örökít, akár olyat is, ami rajta nem látszik. lehet az apja egy ponty hátú, szarvas nyakú, kardos állású ló volt, a tiéd az anyjára ütött, de a csikó majd a nagyapjára. ez egy szakma, amihez érteni kell, hogy melyik kancára melyik mént teszik, melyik kanca és melyik mén alkalmas arra, hogy a génjeit tovább örökítse, nem arról van szó, hogy jaj de szép mén, ettől akarok csikót, pláne nem arról, hogy milyen szép színe van, hátha örökíti, mert sokan kb ennyi alapján döntenek.)

2014. febr. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%

2 évesen még csikó - lehet ivarérett de akkor is csak egy gyerek.

A másik: (jó tanácsként mondom, szóval ne vedd sértésnek) sok lótulajdonos nem gondol bele hogy mi lesz akkor ha a ló megbetegszik és el kell altatni vagy esetleg megöregszik és elpusztul. A kérdés az hogy mi lesz a testtel?

1. Jogszabály szerint nem lehet nagytestű állatot temetni (főleg lakóterület közelében), a hamvasztás pedig ugye nem megoldható. Ha meg mégis eltemeted, mindig van egy olyan szomszéd aki ezt nem nézi jó szemmel, mert a tetem szennyezi a talajvizet...

2. Kiviheted az erdőre is (ha ki tudod vonszolni valamivel), de ott is rátalálhatnak és rádmondják hogy biztos állatkínzó vagy.

3. A vágóhíd megoldás lehet, csakhogy egyik vágóhídnak sem éri meg származás nélküli lovat vásárolnia. Ugyanis bár mi nem eszünk lóhúst, de más országokba exportálni lehetne. Ehhez viszont nem használhatnak olyan alapanyagot, amiről nem tudják az örökletes tényezőket illetve mivel zugcsikó, ezért tulajdonképpen szabályellenes a létezése.


Tudom hogy ez egy tabu téma a lovasoknál és elég morbidul is hangzik, de attól még gondolni kell rá.

2014. febr. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!