Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a különbség a két lenmag...

Mi a különbség a két lenmag között?

Figyelt kérdés

Szeretnék lenmagot adni a lovamnak, ezt a két fajtát találtam, de nem tudom mi a különbség és melyik a jobb? Azt is megtudnátok mondani hogy ez az ár reális-e? Illetve abban kérném a segítségeteket hogy most a lovam kukoricát és árpát kap, ezek mellé kapja a lenmagot, vagy az árpát hagyjam el? Illetve hogy szoktassam hozzá, első nap mennyit adjak, és hogy növeljem? Illetve ezt napi szinten kell neki adni? Mennyi a maximum tömeg amit egy nap megkaphat?


[link]


[link]


2014. febr. 9. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

az ára nagyon jó, a sárgát még nem próbáltam, a barnát szokás adni.


ez nem abrak takarmány, hanem kiegészítés, az árpát ne hagyd el, nem kell naponta adni, elég heti 1-2x, főzve/forrázva etethető csak, anélkül mérgező. 1 lónak kb 1-2 evőkanál bőven elegendő. én úgy szoktam, hogy bő vizet rakok rá, tehát kb 1-2 evőkanál lenmaghoz 2 deci vizet, felforralom és még főzöm 3 percig kb. egy nyákos, kocsonyás, nyúlós izé lesz, ezt lehet az abrakhoz keverni.


a lenmagtól szebb lesz a szőre, de nem szabad túl sokat adni belőle, mert hasmenést okoz. egy bevonatot képez a bél falán, ettől könnyebben végig szalad a kaja az emésztőrendszerén, viszont emiatt a bevonat miatt nehezebben szívódnak fel a tápanyagok, tehát túl sokszor sem érdemes adni.

2014. febr. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. febr. 9. 20:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Inkább a kukoricát hagyd el, mint az árpát. Most már nincs, olyan hideg, de egy jó "kondiban" lévő lónak nem kell kukorica. Nem kell főzni a lenmagot elég ha leforrázod, én csak úgy ránézésre adagolom nem kell nagyon kimérni, nem lesz baja ha egy kicsit többet kap sem. Az ára jó bár 2012-es évjárat, azért én szívesebben adnék frissebbet.
2014. febr. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A lenmag hasas, frissen ellett, vagy gyógyulófélben lévő lónak kell, esetleg olyannak, ami egyéb okból sokat áll bokszban. Síkosítja a beleket, ezért megelőzi a bélsálpangás miatti kólikát.

Én a másodikat venném, arra írja, hogy étkezési minőség, és én is csak azt a fajtát láttam eddig igazából, a sárgával nincs tapasztalatom.

Nem régi ez amúgy, jó a 2012-es bőven... Amit boltban veszel, az se lesz frissebb.


A kukorica felesleges szerintem, fűt, pedig már nincs olyan hideg, és rámehet a ló lábára. Azt elhagyhatod. Az árpa jó, azt roppantva, vizezve etesd.

A lenmagot forrázd, ne sok vízzel, épp, hogy ellepje, és a vízzel együtt add oda neki, mert kiázza magát.

A lenmag amúgy nem abraktakarmány, nem fogja túlzabálni belőle magát, először keveset adj, úgy növelheted az adagot, de túl sok nem kell neki belőle, szóval nem fog egy kilót betömni/nap (illetve betöm, ha annyit adsz neki, de sokszor szükségtelen az ekkora mennyiség). A pontos adag attól függ, hogy van-e konkrét oka, amiért adod neki, vagy csak úgy kapja. Ha konkrét oka van, kérdezd meg az orvost, mert ez függhet a ló bajától, a testtömegétől, stb.

2014. febr. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat, előtte persze mindenképp konzultálok az orvossal. A szőre miatt szeretném neki adni, meg azért mert ez nagyon egészséges neki.
2014. febr. 10. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!