Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a különbség a farat ki és...

Mi a különbség a farat ki és a vállat be közt? Hogy kell végrehajtani őket, mit csinál a lovas?

Figyelt kérdés
Mindkettőnél a mellső lábak jönnek beljebb, de valami különbség biztos van. Leírná valaki, mit csináljon ilyenkor a lovas, hová tegye a lábait, illetve mit csináljon a ló, merre hajoljon meg?
2013. nov. 4. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Az állítás!Szerinted, ha ezt leírja neked valaki, akkor meg fogod tudni csinálni? Sokat kell ahhoz gyakorolni, hogy a lábszárra engedtetést helyesn meg tudd oldani!
2013. nov. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Már megtaláltam közben a hivatalos leírást a Lovasszövetség honlapján. Sosem volt edzőm, mégis megcsináltam a REV-et egyedül, és A-L szinten versenyeztem idén. Jövőre szeretnék magasabb szinteken is indulni, meg jobb eredményeket elérni, meg jövőre már erősebb mezőnyben, Fiatal lovas kategóriában is indulhatok. Minden tudásom könyvekről, videókból, mások edzéseinek megnézéséből meg az internetről van.
2013. nov. 4. 19:47
 3/3 Valletta ***** válasza:

Nem teljesen mindegy, hogy az oktatója mondja a fülébe, hogy mit kell csinálnia vagy elolvassa? Elsőre ígyse-úgyse fog sikerülni, gyakorolni kell, ráérezni, és amennyi nekem ezen az oldalon lejött a lovasoktatókról, az az, hogy a legtöbb oktató nem magyaráz semmit. Én is tudok oldaljárásokat lovagolni, aztán mégse tanította senki.


Egyébként a fő különbség nem az állítás, hanem a súlypont holléte, vagyis a feladat jellege. Vállat be-nél elöl van, így az elengedtető, farat ki-nél hátul van, vagyis összeszedő gyakorlat.

2013. nov. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!