Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A díjugrató rajtengedély...

A díjugrató rajtengedély vizsgán kötelező a lovasnak a protektoros mellény? Vagy elég a kobak?

Figyelt kérdés
2014. febr. 17. 10:57
 1/9 anonim válasza:
Szerintem a kobak elég, de még gondolkodom rajta mi lehet, bár.
2014. febr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Verseny öltözet kell, fehér nadrág, csizma, ing, zakó és kobak. A gerincvédő nem kötelező, de erősen ajánlott.
2014. febr. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, és nem is erősen ajánlott... Láttál már Olimpián valakit gerincvédőben ugrani?! Fel lehet venni, de egyáltalán nem muszáj.
2014. febr. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
mi az hogy nem ajánlott? jé mint ha nem egy olyan állatról beszélnénk aki pár másodperc alatt meg tudna ölni, bárhogy is viszonyul a lovasához.. az én lovammal is kötőfék meg minden nélkül megyek terepre viszont egyik nap (mi díj lovagolunk ink amatőr szinten de elég sok félét) és egyik nap karámmunkánál azt hiszem volt a nyakán vezetőszár annyira megijedt és persze én is kiröhögtem volna bárkit ha azt mondja bakolni fog.. de úgy megijedt elképesztő hirtelen elkezdett bakolászni meg forgolódott össze- vissza erre aláfordultam, és megtaposta a fejem és a gerincem is.. nem direkt tette, de remélem érted miért írtam ilyen példát! ha csak egyetlen ruhadarab és annyi múlik rajta, hogy a gerinced eltörik és végleg "megszabadulsz" a lovaglástól.. és azt sem lehet tudni, hogy a zakó alá hányan vesznek-e vagy nem gerincvédőt!
2014. febr. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Bocsánat, de ha te így írod le a díj lovaglást, akkor számomra, ezzel az egy szóval, elárultad a lovastudásodat :) Ha már csak EGY lovaskönyvet a kezedben tartottál volna életed során tudnád, hogy hogy írják a díjlovaglást.


Azt mondtam, hogy nem ERŐSEN ajánlott. Hidd el, hogy a zakó alatt sincs senkinek gerincvéső az olimpián, és semmilyen komolyabb versenyen.

Nem rossz ha valakin rajta van a gerincvédő, bár millitarysként pontosan tudom, hogy ezek a pár ezer forintos gerincvédők a kukába valók. Ha már valaki a biztonságra törekszik akkor egy minőségi védő mellény az ami ér is valamit.

De mivel ugrásnál nincs olyan nagy veszélynek kitéve a gerinc, (mint pl. lovastusában), és a lovasnak nagyobb ugrásnál muszáj nagyobbat mozdulnia, ezért a gerincvédő számára nem a legmegfelelőbb. Ezért elhanyagolható. Ha olyan hú de nagy szükség lenne rá, akkor már a FEI kötelezővé tette volna viselését az országos és nemzetközi versenyeken is. De szó sincs erről!

2014. febr. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ÚRISTEN MIT KÉPZELEK.. TE JÓ ÉG.. VÉTETTEM EGY HELYESÍRÁSI HIBÁT.. (-érezd az iróniát..) egyébként igen, nekem Jason Equestarian Body Protector védőmellényem van, nagyon szeretem..jó oké ha te minden olimpiást megkukkolsz az öltözőben nekem8.. ha nem érted a viccet javaslom a kérdés magad mögött hagyását! :D az egy dolog mit tesznek kötelezővé, de gondolom akkor nem sikerült felfogni amit akartam éreztetni
2014. febr. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Sikerült felfogni, hogy egy kezdő vagy, aki díj lovagol, és szőrén kötéllel lovacskázik... ezt sikerült felfognom!
2014. febr. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
igen sajnos, nem telik se kantárra se nyeregre ezért nyilvánvaló hogy csak a csórók lovagolnak így.. és mindenki aki valamit elír kezdő :) rendben ezt akartam hogy megértsd :) KÉRLEK :D
2014. febr. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Minket tavaly ijesztgettek, hogy kell, ezért nehezen, de kaptam kölcsönbe egyet. Végül nem vettem fel, mert nem volt kötelező és sok lovas nem viselt. A lovasszovetseg.hu-n szerintem a szabályzatba biztos beleírták, ha kell.
2014. febr. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!