Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valaki letudná írni mi a...

Valaki letudná írni mi a mélyre lovaglás lényege és hogyan kell csinálni?

Figyelt kérdés

2014. febr. 18. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
[link] ha ez segít, szerintem nagyon tanulságos! :)
2014. febr. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Tulajdonképpen nagyon egyszerű. Ez a folyamat a hátsó lábakból indul ki, tehát először a lendületet kell elérni, majd felkínálni a lónak a szárat és engedni, hogy hozzálépjen, megkeresse a zablát. Ha a lóval már támaszkodásban dolgozol, akkor ha szárat adsz, ellazítod az ujjaidat és előrelovagolod, le kell, hogy nyúljon a száron, támaszkodást keresve. Ez egy nagyon jó feladat arra, hogy megtudd, valóban támaszkodott-e a ló, mert ha nem nyúlik a szár után, akkor hamis volt a támaszkodás. Ezen kívül a belemelgítés elengedhetetlen mozzanata, hogy a ló lefelé nyújtott nyakkal, feladott háttal lazítsa el magát.


A lovas kétféleképpen tudja lefelé lovagolni a lovat. Az egyik az "előre-lefelé", amikor a ló lenyújtja a nyakát és előre tolja az orrát, ebből a pozícióból lehet építkezni, ez csak előnyére válik a lónak. Ez a "long & low" vagy "forward down": [link]


A másik, amikor a lovas lefelé lovagolja a lovat, de a szármérték túl rövid ahhoz, hogy a ló előre nyújtsa az orrát, az a függőleges mögé kerül. Ebben az esetben beszélünk rollkurről, hiperflexióról, amiről az első is linkelt. Néhány, tarkóban hajlíthatatlan lovat le lehet lovagolni ilyen pozícióba rövid ideig, de utána azonnal vissza kell térni vagy a nyak kinyújásához vagy a feligazításhoz, tehát tartósan semmiképp sem szabad ebben a pozícióban dolgozni a lóval, mert olyan fizikai elváltozásokat tud okozni, amiket csak nagyon nehezen vagy egyáltalán nem lehet korriálni. [link]

2014. febr. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bírnám egyébként, ha más jobban le tudná írni!
2014. febr. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem tök jól összefoglaltad pár mondatban. Nem is értem, mi ez a lepontozás...
2014. febr. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Viszont a rollkur szemléltetésére más képet választottam volna. Mondjuk ezt:


[link]

2014. febr. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Direkt azért tettem be olyat, amilyet, mert sokan azt hiszik, csak az a rollkur, amikor a szügyét harapja a ló, holott az sem jó, ha csak egy kicsit is vonal mögé megy, mert sokaknak ez a "szép", hogy "kerekít", meg "kakasít", azt hiszik, ez a mélyre lovagolás, csak épp a döntő pont, az előre nyúló orr hiányzik.
2014. febr. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!