Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valaki írja már le részletesen...

Valaki írja már le részletesen hogy mi a menete egy ló pipáztatásának, és hogy néz ki az a ló pipa?

Figyelt kérdés
Azt már tudom hogy van egy nyélhez hasonló fa aminek egyik végén hurok van,de azt hogy pontosan mit csavarnak meg hogy megkábuljon azt sajnos nem tudom!Hogyan is kéne elkészíteni pontosan azt a lópipát!Nagyon fontos lenne a segítség előre is köszi a válaszokat!Negatív véleményeket nem kérek!
2014. febr. 20. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

a ló orrát/felső ajkát a hurkon "átbújtatod" és utána addig csavarod köré az egész botot, hogy egyre szűkül a hurok, míg már teljesen elfehéredik ez a becsípett öklömnyi hús.


a pipáztatás lényege az, hogy az annyira fáj a lónak, hogy másra már nem is tud figyelni. szóval ezzel borzalmas fájdalmat okozol a lónak (hiszen az orra/felsőajka nagyon érzékeny, hiszen azzal legel, válogat a szénában, tele van idegvégződésekkel) úgyhogy jól gondold át, hogy akarod-e használni...


egyébként nem nagy kunszt elkészíteni, egy kb 40 centis fa rúd, vagy erős szélesebb léc, amin van 2 lyuk egymástól úgy 10 centire, a vastag kötelet átbújtatod és megcsomózod a túloldalt, hogy ne tudjon kijönni.


így néz ki, ez alapján meg lehet csinálni simán. fontos, hogy vastag kötél kell bele, vékonnyal akár le is vághatod a ló orrát!

[link]


(egyébként 1000 ft, szóval nem nagy kiadás. csak nagyon indokolt esetben, lehetőleg hozzáértő használja.

2014. febr. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,sokat segítettél!Hol lehet am ilyet venni?
2014. febr. 20. 17:40
 3/7 anonim ***** válasza:

tessék, ebben a videóban 02:15-től megnézheted hogy kell!

http://www.youtube.com/watch?v=yS_zyqCqBDQ

2014. febr. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szerintem bármelyik lovasboltban lehet kapni.


[link]


[link]


[link]


stb.

2014. febr. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez nagyon sokat segített,most már tudom!Köszi szépen!!
2014. febr. 20. 17:48
 6/7 anonim ***** válasza:
elsőnek teljes mértékben igaza van! sajnos az én lovamat már sokszor kellett :\ egyébként én a dechatlonba vettem pár ezer forintért nem tudom még árulnak-e :)
2014. febr. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
22%
Nőket szoktam pipáztatni, lovakat soha!
2015. júl. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!