Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez mos mi? (Videó)

Ez mos mi? (Videó)

2014. febr. 22. 01:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Állatkínzás?
2014. febr. 22. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%

Bénázás.

A lovakhoz konkrétan nem értek, de úgy általában az állatokhoz igen.

És azt látom, hogy teljesen alapvető fogalmakkal és hozzáállással sincs tisztában a próbálkozó emberke.

Így semmilyen állatnál nem lehet eredmény elérni, nem figyel az állat jelzéseire, testbeszédére, nem kommunikál az állattal, (legalábbis nem az állat szintjén, legfeljebb a sajátján)....

Csak a saját akaratát akarja rákényszeríteni, a saját tempójában, minden mást figyelmen kívül hagyva.

2014. febr. 22. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ez a nő egy hivatalos Pat Parelli instruktor Franciaországban, a felvétel egy kurzuson készült. Ennyire óvatosan bánik a lóval ez a módszer a valóságban, csak Magyarországon ezzel jellemzően nincsenek tisztában, mert amiről cikkeznek, amit lefordítanak, ami a hivatalos videókra felkerül, az mind szép és jó...


Én még mindig azt mondom, csak jó és rossz kiképzés van, és egy lóbarátnak hirdetett módszer is lehet a brutális a valóságban. Lehetne érvelni, hogy ez a nő egy idióta és hogy ez nem is Parelli módszer, ha nem lenne hivatalos instruktor, de az. Parelliről és a kedves nejéről is vannak hasonló videók.

2014. febr. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ja, hogy ez még módszer is...! Az szép.

Nekem kutyás tapasztalataim vannak ilyen téren, ha általánosságban beszélünk az állatokról.

Sokszor találkozni ilyen-olyan módszerekkel, amit az emberek pontokba szedve, szemellenzősen dogmatikusan akarnak követni, előtérbe helyezik a módszert, magukat, bármit, csak épp az állatot felejtik ki a képletből.

Aztán ha az állat nem gépiesen úgy viselkedik, ahogy a módszer ígéri, akkor hülye módszer, meg hülye az állat, pedig ők minden milliméterre betartottak, nem is értik, hol a hiba.

2014. febr. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Közben még kutakodtam, sokan írják, hogy nem Parelli, mindenesetre ehhez hasonló és egyen"értékű": http://www.youtube.com/watch?v=xIjDkqkNXFw
2014. febr. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 x) ***** válasza:
64%

Ez nem módszer. Semmi köze a perellihez, vagy szabadidomításhoz. Vagyis gondolom a videóban szereplő nő nagy szabadidomítónak képzeli magát, de attól ennek még semmi köze hozzá. Ez csak egyszerű szerencsétlenkedés. Nem tud bánni vele, ezért a lovat hibáztatja. Mert nyilván ő mindent tökéletesen csinált, a ló hibája, hogy nem jön össze a dolog. -.- Sajnos egyre több ilyen önjelölt "lószakértőt" látni, akikben 0 alázat és 0 hozzáértés van, de próbálják ezt kompenzálni az egójukkal.

Na most a technikai részéről annyit, hogy a ló azért viselkedik úgy, ahogy, mert a nő nagyon vegyes jelzéseket ad neki, a lónak fogalma sincs, hogy mit kéne tennie. És nyilván nem a lóval van a probléma, mert a videó végén látszik, hogy a másik ló is ugyanígy viselkedik vele.

Szóval ne fogjuk rá, hogy elcseszett parelli, mert ennek semmi köze hozzá. Ez csak egy jó mód arra, hogy elbasszunk egy lovat.

2014. febr. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mi? Ez a parelli? Konkrétan rángatja szerencsétlen lovat teljesen értelmetlenül.. És akkor még a zabla nem jó a lónak röhej....
2014. febr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
x: van, aki azt se hiszi el, amit a saját szemével lát, ne legyél már elvakult, mindkét videón natural horsemanship látható és mindkettőn a tréner veszi át a lovat a tulajdonostól, amiért ő bizony pénzt kap, valaki befizette hozzá a lovát, akármilyen értelmetlen és agresszív is, amit csinál. Az emberek egy része, mint az Istent, úgy követi a NH-t, mert az milyen jó a lónak, meg erőszakmentes. Tessék kinyitni a szemeket. Dominancia nélkül nem lehet a lóval bánni, de a durvaságot, főleg ilyen értelmetlen dolog miatt nem lenne szabad se szó nélkül hagyni, se szemet hunyni felette.
2014. febr. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
szerintem ez a nagyon profi nő (érzed az iróniát..) okos akart lenni és valami tanítást szeretett volna vagy olyasmi, minden esetre elég szörnyülködtető videó!de igen végül is ez állatkínzás!
2014. febr. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok és a kommenteket most olvastam el (nem kérek semmi olyan megjegyzést hogy meddig tartott) ÉS na azt ne mondjuk már hogy ez a nő egy parellizik, ami ugye bár közhelyes nevén a szabad idomítás.. mert ha ez ténylegesen az sajnos rengeteg ember parellizik, és akkor miért ítéljük el azokat akik rosszul tartják a lovat, vagy megsebezik? ez egy nyílt szini bántalmazás amit jól hallani, hogy a videóban többen nevetnek is rajta mikor a ló ingerültek forgolódik és a nő megrúgja.. most itt észre lehet venni azt is hogy rugdalja, és a következő pillanatban pedig már simogatja, elég vegyes viszonyulások a lóhoz.. de mint ezt az internet is mutatja a 15 embert kivéve akinek tetszik, van azért még aki nem úgy néz meg egy ilyen videót hogy elájul a hozzáértéstől.. De várjatok, hoppá gondolom sokaknak ismerős Zsebe Zsuzsanna neve: http://www.youtube.com/watch?v=iu2x2N3TSsE én nem hinném el róla, hogy otthon ilyen módszerrel tanította meg a lovát sok mindenre, hanem a mély tisztelettel a lova iránt, megbecsülte, szerette és MEGÉRTETTE, hogy egy más fajról van szó (ami hozzáteszem sokszor okosabb mint egy ember) ám bár nem értünk a nyelvükön sok mindent taníthatunk nekik és mi is tanulhatunk tőlük.. Szóval lehet, hogy ez egy eredményes nő, de vannak akik ez nélkül is eltudták érni a számukra megfelelő szintet amit a ló és lovasa is egyaránt élvez! lehet hogy sokaknál ugyan ez a "technika" van és ki tudja kik ők, de szerintem ez nem megoldás, az meg, hogy valamiből meg kell élnie, hát köszönöm(!) inkább megyek dolgozni egy vegyes boltba ahol kevesebbet keresek, de én így nem tudnék elaludni!
2014. febr. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!