Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez mos mi? (Videó)

Ez mos mi? (Videó)

2014. febr. 22. 01:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Jha és akkor mondok egy talán híresebb példát.. Eva Roemat! rengeteg ember ítéli el, hogy a ló csak azért dolgozik neki mert megtömi jutalom falattal! És lehet, hogy így van, de könyörgöm az olyanok beszélnek akik eljárnak lovagolni, többnyire csak felülnek és fényképeznek a facebook-ra meg videóznak a youtube-ra.. mondjátok már meg nekem miért ne lehetne neki jutalom falatot adni?-.- egyébként ha jobban megnéznék hátról dolgozva Eva szinte semmit nem ad neki "csak" megsimítja a nyakát.. de ez lehet, hogy többet is ér.. valamint van egy olyan kép egy eléggé beállított amikor a hátán fekszik és a ló is fekszik és eszik.. gyönyörű zöld fű van miért is ne ehetne?-.- könyörgöm ítéljetek el ha rosszul gondolnám, de ez már a 3. válaszom és egyszerűen nem tudom már mit írjak példának okáért..
2014. febr. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A Parelli sehol sem szabadidomítás, max. azoknak a fejében, akik még az alapfogalmakkal sincsenek tisztában.


Be van linkelve Linda Parelli is. Rá is azt mondod, hogy nem Parelli mószerrel bánik a lóval?

2014. febr. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ez a nő nem parellizik, pedig nagy szabadidomítónak képzeli magát, és ami a legrosszabb, hogy elvileg tanítja a többieket. Így kell egy nyugodt, engedelmes lóból fejféltőt csinálni. Félreértés ne essék, parelli módszerében, és a suttogásban is előkerül a kötél, és az ostor, amit a videókon, meg a bemutatókon lát az ember, az már ember és állat között is egy jól betanult produkció, nem a két faj közti kommunikációról szól, hanem csupán show. De a módszer azért sikeres, mert a fegyelmezési eszközöket (pl az előbb említett ostort) jó helyzetben, és jó időben alkalmazzák, tanulmányozva a lovak ménesbéli viselkedését, és úgy fegyelmeznek, ahogy egy ménesben domináns állat is tenné egy alacsonyabb rangúval szemben. Nos, a linken szereplő videónak ehhez SEMMI köze. Itt céltalanul, és a lovat felzaklatva történik minden. Nem értem, hogy most a "farat el", vagy a "hátralépés" játékot akarja kivitelezni, de mindkettőhöz rossz módszert használ, és ezt úgy írom le, hogy nem tartom magam suttogónak, mégis ezerszer jobban kivitelezném az egészet. Amúgy ha az én lovamat rontaná el, lehet be is perelném, hiszen ez nem játék, lehet hónapokig kell majd rehabilitálni azt a 15 percet, amit ez a nőszemély egy lóval eltöltött.
2014. febr. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
És Linda Parelli mit csinál? Annyi a különbség, hogy nem rúg alá.
2014. febr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!