Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Pataharang vásárlás előtt...

Pataharang vásárlás előtt állok. Honnan tudom melyik méret jó? Hogy kell állnia a lábán?

Figyelt kérdés

2014. febr. 22. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:

full .cob,poni van. A full a legnagyobb,cob az középméret a poni meg a legkisebb. Te tudod mekkora a patája,milyen lóra lesz. Van gumis és neoprémes harang,a gumi talán tovább bírja. Illetve ezen belül van nyitott és zárt fajta. A nyitottat kényelmesebb feltenni,csak tépőzáras,a zártnál felkell venni a ló lábát és úgy ráhúzni,viszont a tépőzárasnál az olcsóbb fajták nem bírják a sarat sokáig, akárhogy kikeféled egy idő után megadja magát a tépőzár. Szóval ha sárban sokat mászkálsz vele ,akkor inkább zártat vegyél.Illetve van még olyan ,ami csatos ,talán az a legstrapásabb.


Helyesen : [link]

2014. febr. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A zárt pont azért mert nyúlós gumiból van, könnyen lejön sárban, vagy ha rálép a ló (ami ugye előfordulhat, hiszen azért használod, hogy arra lépjen rá) úgyhogy hamar elhagyhatod. Tépőzárasból az olcsó nem bírja sokáig. A gumi kevésbé véd, viszont könnyebben tisztítható, a neoprén nagyobb védelmet nyújt, de a tisztítása is macerásabb kicsit. Egy jó minőségű gumi tovább bírja a neoprénnél, mert a neoprén hamar kiszakad. Te tudod, mire is kell, tényleg csak arra, hogy túllóg a patkó és ne lépje le, vagy a patájára is rálép, azt is kell védeni? Ha csak a patkó lelépése ellen kell, akkor elég a gumi, ha a lábát is véded, akkor neoprén kell. Sárba is jobb a gumi, mert az nem szívja meg magát, de a neoprén is használható, csak tisztán kell tartani. Akkor jó a méret, ha leér a patkóig, de nem lötyög a lábán, nem láthatóan túl nagy. Az én lovam például 170 cm magas, mégis cob pataharang kell neki, mert vékony telivéres lábai vannak, kicsi patákkal, a full nagy rá. Érdemes lehet kölcsönkérned valakitől felpróbálni egyet. Én is úgy vettem az elsőt, hogy a lovasiskola pataharangjaiból felpróbáltam párat a lovamra, hogy melyik méret lesz jó.
2014. febr. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nem minden típusból póni, cob, full van, csomóból S, M, L, XL

a telivéremre pl. M-est használok.

Nekem a gumi vált be, de vigyázni kell, mert van, amelyik vékonyabb és van, amelyik vastagabb, a vastagabbat szerintem képtelenség felhúzni. meg kell tanulni a használatát, eleinte rettentő macerának tűnt, de ma már szinte beledugja és kihúzza a lábát a ló.

nekem soha nem volt olyan, hogy lelépte volna (bár nekem nem is azért kell, mert belelép az elejébe). volt tépőzáras neoprén is, de az egyáltalán nem vált be, terepen nyirkos időben megszívja magát, undorító levenni is, kimosni is (mondjuk februárban a jeges vízben nagyon kellemes...) meg a lovat is sajnálom, hogy vizes cuccban kell mennie és a tépőzár is hamar tönkremegy. ja és az árkülönbség se mindegy, mert egy bebújós gumi pataharang kb 1500 ft, míg a neoprén 5000-nél kezdődik.


a méretezésre visszatérve pedig általánosságban azt mondanám, hogy nagyon pici arab patára, vagy nagyobb pónira kell S-es, telivér, vagy vékony lábú félvér M-es, átlagos ló L-es, nagy sportló, nagy lábakkal, patával XL-es


és így áll jól, ahogy előttem írták, hátul le kell érnie a földig (ami szerintem az egyik oka annak, hogy hamar tönkre megy a tépőzár...

[link]

2014. febr. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kielégítő válaszokat! Tegnap vettem egyed a Dechatlonba (nálunk ez az egyetlen lovasbolt...) csak neoprén volt M-méretet vettem az L elég nagynak tűnt. Ma fel is próbáltam de nagynak találom. A hátsó rész ha áll nem érinti a földet de ha lép már igen. Ha jól meghúzom a tépőzárat akkor is 1 ujjam bőven befér és simán el tudom forditani. Lehetséges bekéne csaerélni S-re?
2014. febr. 23. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!