Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Shagya arab első lónak és...

Shagya arab első lónak és felszerelés?

Figyelt kérdés

Szeretnék első lónak egy shagya arabot kb 9-10 éveset..elég jó társnak bizonyultak :) és nagyon tetszenek.. mi a tapasztalatok róla ?


És ha meg lesz a paci menjek el lovas boltba ott nézzem inkább meg a cuccokat? akkor le is tudom mérni...

És zablát azt milyet? egyszer vagy kétszertörtet?



2013. máj. 20. 14:01
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Ja és azt ki is hagytam hogy csak hobbyból lenne :D max tereplovaglásra :)

És az arab telivér és shagya között mi a különbség? Úgy küllemre talán az arab t.-nek csuka nyaka van jobban látszik rajta

2013. máj. 20. 14:05
 2/17 A kérdező kommentje:
de ha találok másikat akkor nem biztos hogy shagya lesz
2013. máj. 20. 14:06
 3/17 Pivekla ***** válasza:
Ennek a kérdésnek egyelőre nem igazán van értelme, ha megvan a kiválasztott paci akkor a gazdájától minden méretet meg tudsz érdeklődni.
2013. máj. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ok de nem csak 1 kérdés van
2013. máj. 20. 14:18
 5/17 Pivekla ***** válasza:
Az arab telivér és a shagya arab pedig két külön lófajta, olyan mint mondjuk az amerikai ügető meg az orlov ügető.
2013. máj. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
És a shagya nyugodtabb?
2013. máj. 20. 14:21
 7/17 Pivekla ***** válasza:
Egyedfüggő. Általánosságban minden arab szeret menni és könnyen felspanolja magát, de vannak kivételek, leginkább a környezettől függ és az idomítástól.
2013. máj. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Értem...

9-10 éves jó? kancát vagy heréltet szeretnék...

tegnap voltam lovagolni 2 shagya arabon az egyik 17 éves volt azt mondta a nő hogy még vágátázni is szokott vele...

meg betud indulni xd

2013. máj. 20. 14:29
 9/17 anonim ***** válasza:

"be tud indulni" ez azt jelenti, hogy bizony ha bemelegszik, megy mint a távirat.


Nem biztos, hogy első lónak shagyat vagy bármilyen más arabot kéne venned, mert eléggé menős lovacskák. Ok hobbira kell, de hetente 2-3 hosszabb terepre szüksége van, és rendszeres mozgatásra fárasztásra, mert ha hagyod pár napot állni utána alig fogsz vele bírni. Elég tüzesek, és ha belendülnek, akkor nehezebb megfogni, ráadásul nagyon kitartóak is, nem hiába alkalmasak távlónak. Kell neki a lovardai munka, de legjobban csak terepen tudod lefárasztani.

Én a helyedben első körben egy másik lófajtával kezdenék, ami kevésbé menősebb.


Az hogy egy 17 éves lóval lehet vágtázni egy alap dolog, mivel egyáltalán nem öreg, sőt még a 23 évessel is lehet, ha nem lett széthajtva élete során.

2013. máj. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A shagya arab tipikus military ló, megy mint az eszelős, iszonyat mozgásigénye is van, kezdő lovas általában nehezen is boldogul vele. Viszonylag könnyen rá is nő az ember fejére, ellenben nagyon okos, de a makacsságát le kell győzni, és átfordítani teljesítménybeli teljesíteni-vágyássá, különben harcolhatsz vele folyton. Megfelelő mozgatással kiegyensúlyozott paci, bár hirtelen mozdulatai a legtöbbnek még így is adódhatnak... De mindig akadnak kivételek.


Elsőre én nem ajánlanék kétszer tört zablát rá, egyszer tört olív jó lesz. Minél vastagabb a zabla, annál gyengébb a hatása, és minél többször tört, szintén annál gyengébb.

Nyeregből én használt, márkás nyerget ajánlanék, 50-60 ezer környékén, többit veheted újonnan boltból.

2013. máj. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!