Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, ha a szár mögé...

Mit csináljak, ha a szár mögé kerül?

Figyelt kérdés

Nem nagyon haladó lovas vagyok még. Terepen mentünk, és a ló egy kissé hisztis, ha nincs kedve, akkor hajlamos befeszíteni a nyakát, húzni a szárat. Ilyenkor játszani szoktam a szárral és előrehajtom, ez többnyire helyre is hozza. De most olyat csinált, amit nem szokott: néhány ilyen epizód után elkezdte lefelé begörbítgeteni a nyakát. A feje szinte teljesen függőlegesen állt így, vagy még beljebb. Úgy éreztem, hogy a szárakon így szinte semmi kontrollom nem maradt, és ez kicsit megijesztett. Egyébként más rosszat nem csinált...


Mitől lehetett ez? Nem kapaszkodtam túlságosan a szárba, a kezem is elég független már (szerintem). Természetesen ha azt mondjátok, hogy ilyen okai lehetnek, akkor legközelebb még jobban figyelni fogok magamra.

Mi a helyrehozás módja ilyenkor?



2014. febr. 23. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem szabad hozzáhúzni a szárat, maradjon az az adott mérték és ahhoz kell hozzáhajtani a lovat.

Akkor csinálta a ló, amikor ellenszegült, nem akart előremenni? Vagy milyen helyzetben?

2014. febr. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ilyenkor ha így elbújik ,akkor engedni kell és hozzáhajtani. Akkor csinálják ezt terepen általában ,ha valami miatt jobban felpörög vagy felhúzza magát. De sok oka lehet,mindenesetre előrekell ilyenkor lovagolni és engedni semmiképpen nem szabad rátartani .
2014. febr. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, várok még, ha valaki tud segíteni! Ellenszegülés közben csinálta, igen. Vagy legalábbis, folyamatosan befeszítgette a nyakát, huzigálta a szárat, ezeket jobbára sikerült meg is oldanom a szárral való játékkal és előrehajtással, de aztán ezt a nyaklehajtást találta ki. Erre már nem tudtam mit csinálni. Azért ment szépen a vezérló után, szerencsére, de ha én lettem volna elöl, akkor szerintem lettek volna gondjaim.
2014. febr. 23. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!