Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A kötélből készült szerszámokn...

A kötélből készült szerszámoknak (kötőfék, (parelli) szár, kantár) miért ilyen horrorisztikus az ára? Felháborító! 10x többe kerül, mintha magunk vennénk.

Figyelt kérdés

Nem akarok senkinek sem negatív reklámot csinálni, ezért direkt nem mondok nevet, de...

egy sima 4 méteres vezetőszárat 10.500 Ft-ért árulnak.

Utána néztem, ugyan annak a kötélnek 200Ft métere, rá egy karabiner max 300 Ft. 4x200= 800 plusz a karabíner, az 1100 Ft és mégsem 10.500.

A 7 méteres vezetőszár pedig 15.000Ft.

Ha a boltba elsétál az ember, az elkészítéssel együtt is meg van fél óra alatt és nem 15 ezerbe kerül, hanem 1500-ba.


Bocsi, csak kicsit felháborodtam, hogy azt hiszik egyesek, hogyha valakinek van lova, akkor már le is lehet húzni anyagilag.


2013. nov. 1. 14:12
 1/5 Valletta ***** válasza:
Nem. Azt próbálják meg a népekkel elhitetni, hogy az ő módszerüket kizárólag az ő saját márkás termékeikkel lehet kivitelezni, amit sokan el is hisznek, mert az egésznek nem értik a lényegét - ahogy azt sem, nincs nincs semmi új a nap alatt és nincs csodamódszer, csak egyszerű, sallangmentes, szakszerű lóhoz állás, amihez nem kell semmilyen speciális eszköz, mert a kapcsolaton, a képzettségen nem a répabot meg a 7 méteres vezetőszár fog változtatni. De hát ilyenek az emberek, azt hiszik, hogy ha megvesznek valamit, attól mindjárt más lesz. Máskülönben nem kérhetnének ennyit ezekért a dolgokért.
2013. nov. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most nem a módszerre gondoltam elsősorban, hanem a magánemberekre, akik tudatosan ilyen drágán adják a termékeket.
2013. nov. 1. 14:57
 3/5 Valletta ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy ki készíti, te is tudod, hogy miért van most olyan sokaknak hirtelen 4 meg 7 méteres vezetőszárra "szüksége".
2013. nov. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A természetes lókiképzésnek pont az a lényege, hogy nem kell felszerelés. Így azt a pár felszerelést, ami mégis kellhet (pálca, kötél, kötőfék) megpróbálják a legjobb áron adni. Ezért látni "természetes nyergeket" váz nélkül, meg "természetes kantárat" zabla nélkül 800 variációban, kötőfék, bosal, sidepull, áll alatt keresztpántos kantár, oldaltkarikáskötőfék, és még sorolhatnám, meg fantasztikus karabinerekkel, és levehető csapókkal ellátott köteleket, direkt "természetes répabotot" "természetes nyakmadzagot" "természetes savvy stringet" és "természetes lócsemegetartót". Én is szoktam parellizni a lovammal, a sima gurtnikötőfékét rárakom, ha bunkó, akkor meg áthúzom a vezetőszárat egyszer az orrszíjon, és máris erősebb. Az 1000Ft-os lovaglópálcámat használom (bár néha a répabotnak látnám értelmét, mert az merev) és a sima ugrónyergemben lovagolom ugyanúgy, ha esetenként jutalmazom, akkor meg répát kap. Semmit nem költöttem rá, mégis kantár nélkül lovagolható, pedig én se vagyok túlképzett a témában. Na erre varrjon gombot, aki súlyos százezer forintokért vesz természetes kiképző felszerelést. Nekem ez a véleményem. Főleg a Barefoot felszerelések árán szoktam fennakadni, osem volt még ilyenem, lehet hogy tényleg nagyon jók, de ennyit sose adnék ki érte. De lehet én vagyok előítéletes..
2013. nov. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a legutóbb úgy jártam hogy vettem egy 4 m-est nem mai darab nem emlékszem mennyibe került már, de biztos megkérték már régen is az árát, ez jó minőségű anyagból volt és nagyon tartós karabinerrel. Úgy adódott hogy kellett még egy ilyen rövid egy másik lóhoz amit egy rendezvényen vettem és ez egy magyar "suttogó" nem nevezném nevén továbbfejlesztett saját változata volt... Az ára megközelítette a 10.000 -et és ilyen rossz minőségű műanyag csúzsós anyaga volt, ami még annyira nem is lepett meg csak mikor láttam, hogy nincs is rajta karabiner csak az egyik végén a csapó kis bőrök a másik végén meg hurokban végződött. Megkérdeztem a nagyokosoktól, hogy ez akkor most hogy is van, mire mondták hogy épp elég a kötél súlya is nem kell rá a karabiner. Na ez volt az utolsó, hogy nem kötélboltban vettem ilyeneket. Azt még hozzá tenném, hogy az illető a saját kurzusain sem használja a saját termékeit :D
2013. nov. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!