Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak szerintem lenne fontos...

Csak szerintem lenne fontos az elméleti lovasoktatás?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy akik lovagolni tanulnak azok kezdhetnék azzal, hogy megtanulják a ló testrészeit, kicsit foglalkoznának az etológiájával, hogy mire miért reagálja azt amit.

Akik már eljutottak arra szintre, hogy önállóan lovagoljanak hallhatnának arról, hogy miért fontos a helyes segítségadás, milyen a jól belovagolt ló, egyes problémákra hogyan reagálhat a ló (pl mi lehet a bakkolás oka).

Szerintem ezek fontos dolgok, amiknek ha valaki önszorgalomból nem olvas utána, akkor nem igen hall. Főleg, hogy sokan úgy vesznek lovat, hogy megtanultak fennmaradni a lovon, de lövésük sincs arról, hogy pl miért lesz a kezes lovukból, csipkedős harapós sárkány.


Szóval jó lenne, ha a lovasoktatók ezekbe is bevonnák a lovasokat 1-2 elméleti óra keretében. (persze ez már megint az én idealizált világomba létezik....)

bocs, hogy ilyen hosszú lett.


2014. márc. 1. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:

ez nem így működik szerintem, mert azért senki nem szeretné egy edzés árát kifizetni, hogy valaki elmondja azt, amit amúgy könyvekből is megtanulhat, vagy már tud is.


egy rendes oktatónak illene belevonni az elméletet a gyakorlati órákba, a jobb helyeken nem felnyergelve várják a lovak a lovast, a lovasok megtanulják ápolni, nyergelni a lovat, a segítségekről, a ló mozgásáról, stb. pedig edzés alatt lehet szó.

2014. márc. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lovaglás közben el lehet magyarázni azokat a dolgokat, amiket éppen hallania kell a lovasnak. Ha nem érti, óra után meg lehetne neki mutatni a gyakorlatban, vagy kinyitni egy könyvet, megnézni néhány ábrát, videót stb. Ehhez persze nem szabad, hogy futószalagon menjenek a lovasok. Ha nekem lenne lovasom, biztos adnék neki néhány könyvcímet, de ha nem akarja, kényszerítni nem lehet. Ehhez igény kell, hogy mutatkozzon a lovas oldaláról, persze igyekezni kell felnyitni a szemét.
2014. márc. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A jó oktató gyakorlat közben mondja az elméletet.. viszont aki vesz egy lovat és örül h. fennmarad az nem fog oktatóhoz menni tehát itt úszott is.
2014. márc. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igazad van kérdező,ezeket régen én még így tanultam.. Erre pl jók voltak a lovastáborok is,reggel kiállítottak egy lovat a folyosóra,végigmutatták a testrészeket rajta és miután már mindenki tudta , fel kellett mondani.. Délután meg lovagoltunk.. Ma ha azt veszed legtöbb helyen egy átlagos edzés olyan 1 óra kb.. Nincs is idő rá,meg már csak az érdekli a többséget ,hogy a lovét megkapja,ellötyög a kezdő a lovon 1 órácskát aztán megszabadul tőle.. Ezért is tart itt az egész ahol..


A segítségadásokat egy idő után magadtól rájössz,de tényleg sokszor van az hogy az oktató ott üvöltözik a gyerekkel ,hogy tegye belső állításba,azt azt se tudja szerencsétlen mit az...

2014. márc. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 x) ***** válasza:

Én mindig lovaglás közben szoktam az ilyesmit. Mielőtt valami újat tanul a lovas megállunk pár percre és átbeszéljük, hogy mi fog történni, mire kell odafigyelni, stb. Így szerintem jobban emlékeznek rá és jobban figyelnek, mintha előtte egy órával vagy egy héttel mondom el. Plusz így általában elsőre is helyesen csinálják, és nem lesznek rosszul berögzült mozdulatok. A ló testrészeire meg hasonló dolgokra vonatkozó részekbe meg néha-néha belekérdezek közben csak úgy véletlenül. A legtöbben tudják, mert érdekli őket és már utána néztek. Aki meg nem tudja, annak vagy mondom, hogy nézzen utána, vagy nem is kell mondanom, mert egyedül is megcsinálja.

A ló viselkedésére vonatkozó dolgokat is szintén közben mondom el. Szóval amikor valaki már van olyan szintű lovas, hogy egyedül mászkálhasson a lovak között, akkor nyilvánvalóan el kell mondani neki, hogy mit szabad és mit nem. Neki is biztonságosabb így, és persze nekünk is, mert minden ami itt történik vele, az a lovarda felelőssége. Illetve ha valamit rosszul csinál, vagy a ló nem úgy reagál valamire, ahogyan szeretné, akkor természetesen megbeszéljük, hogy ez miért történt és mit kéne máshogy csinálni.

Ennél tovább nem igazán szoktam menni, aki nálam tanult, és úgy dönt, hogy lovat vesz, az általában úgy is nálunk fogja tartani a lovát bértartásban, szóval bármikor tud segítséget kérni. Igazából a legfontosabb dolog ilyen téren szerintem az, hogy határozott legyen a lóval és ne engedjen neki, de ezt már lovaglás közben megtanulta, hiszen ott is ugyan azok a "szabályok" érvényesülnek mint ha földről dolgozik a lóval, vagy éppen csak lecsutakolja.

2014. márc. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!