Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kell elvégezni ahhoz,...

Mit kell elvégezni ahhoz, hogy valaki lovas edzo lehessen vagy volardaja legyen? Hol es mit kell tovabbtanulnia?

Figyelt kérdés
2014. márc. 2. 19:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Vannak lovasedzői tanfolyamok. Ha van elég pénz bárki elvégezheti. Úgy tudom ha valakinek nincs érettségije akkor lovasoktató lehet ha van akkor viszont lovasedző.

Lovardája szintén bárkinek lehet szerintem csak megfelelő képesítésű embert kell alkalmazni. Legutoljára én azt hallottam hogy lovastúra vezetői kell. De lehet már változott. Mostanában sokminden változik lovas dolgokban.

2014. márc. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lovasedző csak akkor lehetsz, ha versenyeztél, és értél is el a verseny során vállalható eredményeket. Emellett van egy OKJ-s képzés xezer Forintért, amit el kell végezned, hogy papír szerint is legálisan működhess. Hogy hol és mennyiért vannak lovasedzői képzések, gúglin rá kell keresni.


Lovasoktató képzésre is van külön szakosított OKJ-s képzés szintén x-ezer forintért, de a lovastúra-vezető végzettség is lehetővé teszi, hogy versenyszint alatt (tehát hobbilovasokat) oktass. (Érdekes csavar, hogy a lovasoktató OKJ-s végzettséggel csak karámban oktathatsz, terepre nem vihetsz ki senkit, míg a lovastúra-vezetővel mindkettőre alkalmas vagy. Ennek ellenére ha oktatót keresnek, előnyben van az oktatói papírral rendelkező.)


A ménesgazda két éves, államilag támogatott FSz (vagyis Felsőoktatású szak) szintén magába foglalja a lovas oktatást, és ilyen végzettséggel is elmehetsz lovas oktatónak.


Sajnos érdemes azonban leperkálni az x-ezer forintot az oktatói OKJ-s papírra, mert elég sok helyen azokat részesítik előnyben, akiknek van ilyenjük - az már kevesebbszer jut el a köztudatba, hogy a ménesgazda képzés nem csak oktatói képzést ad egyben, hanem a lovakról is egy sokkal alaposabb, átfogóbb szinten oktatja a hallgatókat. Nyilván a sok-tízezer forintos képzéseknek is az a lényegük, hogy az ő papírjaikkal rendelkezők kerüljenek előtérbe, és így a "mezei" ménesgazda is rákényszerüljön egy olyan képzés elvégzésére, amire tulajdonképpen már lehallgatta az oktatást és a kötelező egy hónapos gyakorlatát is megszerezte.


De kicsit elszaladt velem a ló, friss kudarcélmény, elnézést :)


Bejelentett, legálisan működő lovarda pedig csak úgy működhet, ha az alkalmazottjai között legalább egy olyan személy van, aki rendelkezik lovastúra-vezetői képzéssel, vagy épp ha történetesen az alapító maga az.

2014. márc. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!