Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a legjobb ellenük (bogarak)?

Mi a legjobb ellenük (bogarak)?

Figyelt kérdés

A lovam fülének szőrén napközben folyton kicsi szárnyas bogarak mászkálnak. Mit lehet tenni ellenük?

Okozhatnak valami gondot? Azon kívül, hogy őt is zavarják...



2014. márc. 11. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondot nem csinál egészségileg,csak zavarja és rázza a fejét maximum miatta. Van rovarháló,amit kötőfékre fel lehet tenni,illetve kantárra is lehet de az munka során mégjobban zavaró lehet. Vannak még ilyen fújkálós löttyök ,de azok nem sokat érnek,meg ugye nincs az a mennyiség,ami gazdaságos lenne.Nyáron egyébként munka idejére ezért érdemes rá fülvédőt is tenni.
2014. márc. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ. Az egészségi része érdekelt leginkább. Fújni eddig neostomosannal fújtam, de mivel 1 ampulla felénk 650 Ft, úgy ha mostantól őszig használom...a gatyám is rámegy. :D
2014. márc. 11. 20:04
 3/6 anonim ***** válasza:
A Neostomosan nem egy rossz dolog, csak vegyél nagy kiszerelésben! Menj be a környék összes gyógyszertárába, és kérdezd meg, árulnak e, mert felénk is az ampullás 650-450 Ft között van. Az üveges egy nyárra elég (ha hetente fújod át a lovat), és 5000-7500 Ft között van. Kérdezd meg a sertéstartókat, hol veszik a gilisztaport, és ott is kérdezd meg, meg ha már ott vagy, a féreghajtóra is rákérdezhetsz! Én porosat szoktam venni, kb. 700Ft/kúra/500kg-os ló. Leturmixolt alma+répa koktéllal összekevered, és úgy fogja nyalni, mintha cukor lenne...egyszer kell hosszasan utána járni, és megtérül a belefektetett időd!
2014. márc. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%

Ha egyelőre csak a fülére mennek, megérné kipróbálni egy fülvédőt.

Illetve úgy hallottam, hogy a fokhagyma etetése is segít valamennyit. Nézd meg a paci.hu idevonatkozó topikját, kipróbáltak egy csomó szert, volt ami bevált, csak már nem emlékszem a nevükre.

2014. márc. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én már évek óta naponta adok fokhagymát a lónak, de sem a férgekre, sem az egyéb külső élősködőkre nem hat, viszont kora ellenére is nagyon jól néz ki...persze ez nemcsak a fokhagymának köszönhető...egyéb alternatív módszerekre én is kapó vagyok!
2014. márc. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tegyél rá fülvédőt, vagy légymaszkot (fejhálót) ha nagyon zavarja, amúgy nem bántják a legyek. Én a munka idejére szoktam csak lekenni légyriasztóval a kritikus részeket (fej, has, lábak alja)
2014. márc. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!