Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fjordot v haflingit ajánlanáto...

Fjordot v haflingit ajánlanátok inkább első lónak? Haflingin már ültem, de a fjordot annyira nem ismerem. Aki ismer fjord lovakat, kérem tudna róluk leírást adni nekem?

Figyelt kérdés
2014. márc. 13. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Haflingi. A fjord kis makacs csökönyös ha úgy tartja nem akarja hogy ráülj persze vannak kivételek de nagyon szétszórt önfejűek. Első lónak a haflingi sokkal jobb mert nyugodtabb szófogadóbb és talán kényelmesebb is de minden póniban van egy kis agresszív inkább túl játékos vér erre figyelj! Sok sikert! :)
2014. márc. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is inkább a hafit ajánlanám, de majd úgyis az egyed dönt. Átlagban a hafik kevésbé makacsok, de én találkoztam már igazán gonosz hafival és igazán jóindulatú fjorddal is. Első lónak jobb, hogyha többet is megnézel, kipróbálsz, akár mind a két fajtából, meg fogod játni a fajták közötti különbséget és az egyéni különbségeket is.

Egyébként a fjord nagyon hasonló a hafihoz, mind testfelépítésben, mind temperamentumban. Mindkettő szívós, a terhelést is jól bírják (természetesen megfelelő etetés és kondíció mellett), általánosságban elmondható róluk, hogy a gyerekeket szeretik (iskolalóként és terápiás lóként is nagyon jól használhatók akár), díjlovaglásban jól tudnak tejesíteni, némelyikük ugróban is tud kiemelkedő eredményeket mutatni. A póni makacsság, önfejűség mindegyikben megtalálható, bár ez a fjordoknál néha erősebb.


Én azt mondom, hogy nem biztos, hogy a fajta a lényeg, nézz meg ezt is, azt is, aztán majd maga a ló megmutatja, hogy melyik a jó választás. Egyébként mind a két fajta tökéletes választás lenne, alapvetően egyikkel sincsen eget verő probléma. :)

2014. márc. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget:)
2014. márc. 15. 12:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehet, hogy egy kicsit későn válaszolok, de azért írom.:)

Nekem fjordom van, nemsoká lesz öt éves, négyéves korában kezdtük el a belovaglását.

Számítottunk nehézségekre, de a legtöbb félelmünk alaptalan volt. A ló abszolút bárány, együttműködő és hatalmas szíve van, örömmel együttműködik velem, könnyen és viszonylag gyorsan tanul, nem fél semmitől (traktor, víz, tehén, kutya), egyedül a hidakon nem szeret átmenni, de a kedvemért még azt is megcsinálja. Kényelmes, még az én 170 centimmel is. Nem ugrál, nem bakol, abszolút kezes, a négyéves húgom is bármikor felülhet rá.

Nemrég kezdtünk el ugrani vele, nagyon szépen fejlődik, később majd ebbe az irányba szeretnénk elmenni, nagyon örülök, hogy őt vettem meg, most már semmi pénzért nem cserélném el. Persze, kell hozzá türelem, de én őszinte társat találtam benne.

Szerintem kemény munkával, kitartással és szeretettel minden lóból többet lehet kihozni, mint amit elsőre mondana az ember.

2014. márc. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a haflingi sokkal jobb mint a fjord mert a fjord mint elottem is irtak elég önfejű.Amugy mind a kettő nagyon széles hátu ezért kényelmesek szoktak lenni.
2014. ápr. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem van e 5 éves herélt fjord lovam. Igen makacsok! DE lovaglásban odafigyel lovasára szótfogad max néha makacskodik de még a 10 éves hugom is elbánik vele.Szóra megy futószáron ,Tanulékonyak.Rosz oldala az enyémnek az hogy csipked de azért mert az előző tulajdonosai mindig kézből ettedték nem szabad etetni kézből főleg a kis lovakat és a pónikat,!!mert nagyon hamar rászoknak és követelik tőled a kaját és ha simogatni akarod akkor is csipked,keresi a finomságot a kezedből.Én a fjordot is ajánlom és egyaránt a haflingit de ne fajta alapján keress minden egyed más és más!
2014. ápr. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!