Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csomózott kötőfékkel lehet...

Csomózott kötőfékkel lehet sétáltatni?

Figyelt kérdés
Sima kötőfékkel nehéz visszafogni, és amúgy sem érzem biztonságosnak. A falun menni kell kicsit mire a mezőre kiérek.

2014. márc. 13. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:

miért ne..?!

csak kikötni nem okos dolog

2014. márc. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Persze hogy nem, tudom is, csúnya következménye lenne.

És Praktikus is arra hogy ha baj van, megijed, beugrik vágtába visszatudom fogni?

2014. márc. 13. 18:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Jobban vissza lehet vele fogni. Arra figyelj, hogy ha a kötőfék csomózott, akkor a kötél olyan legyen, ami elszakad, ha baj van. (Ha kirántaná a kezedből, és rálépne a végére, ne húzza meg a saját tarkóját). Én úgy csinálom, hogy ha nagyon tele van, és kötőfékkel nem tudom vezetni, akkor először a kötőféket kantárra cserélem, és átbújtatom a kötelet az álla alatt, vagy a tarkóján át. Ha ez sem elég (istállófogság esetén például) akkor futószáras hevedert teszek fel, és gumis kikötővel rövidre kikötöm a fejét. Vagy két vezetőszárat csatolok a zablába kétoldalt, a lábai közt a hasa alatt átbújtatom, a mellő lábak mözögg pedig fel a hátáig, és a marjánál összecsomózom. Ha bármelyik módon kikötöm (a futószáras heveder+gumis kikötő nekünk hatásosabb) akkor nem tud annyira ugrálni mellettem. Meg arra is figyelek, hogy középen tartsam a fejét, ne fordíthassa el, illetve folyamatosan lekötöm feladattal. (Lépés-állj-lépés-hátralépés-oldalazás stb) De nem biztos, hogy nektek szükségetek van lekötésre, az én lovam egy 175 cm magas kisbéri mén, és akkor kell csak így kikötni, ha előtte legalább egy hétig be volt zárva (sérülés miatt.)
2014. márc. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötletet!

Nekem is ménem van, bár még fiatal, 150 centis, tud ő is akkora balhét csapni mint nagyobb társai. Amit leírtál, bentre használatosabb, utcai menetre gondoltam a mező felé, elég e oda egy ilyen kötőfék.

2014. márc. 13. 20:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha hisztis ménről van szó, akkor inkább ágaskodóval vidd ki. Jobb az elővigyázatosság, mert ha hülyébb napja van, akkor a csomózott se ér semmit.
2014. márc. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ágaskodóhoz viszont óvatosan szoktasd! Először hagyd a kantár alatt a kötőféket, és finoman használd az ágaskodót, ha megijed a nagy nyomástól a szájában, akkor engedd lazára, és kötőfékkel fogd meg, ne az ágaskodó miatt vádja magát hanyatt.:) De jó ötlet, én az első hónapban azzal vittem a lovamat a legelőre, mert előtte nem vezették ki soha a boxból csak a pályáig meg vissza, és ágaskodó nélkül elrántott. Aztán amikor megszokta a helyzetet, akkor lehetett őt is sima kantárral, aztán kötőfékkel, most meg már csak a nyakára kell tennem egy madzagot, és jön velem.
2014. márc. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!