Kezdőoldal » Állatok » Lovak » El szeretném érni, hogy...

El szeretném érni, hogy kötőfékkel tudjam lovagolni a lovam. Hogy állak neki? Fokozatosan szeretném megtanítani neki.

Figyelt kérdés
2012. nov. 2. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem a lónak kell megtanulnia, hanem neked kizárólag csípővel és lábbal irányítani a lovat.
2012. nov. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor nekem hogy kell megtanulni? :)
2012. nov. 2. 19:45
 3/8 x) ***** válasza:

Nem igaz mert a lovat is képezni kell hozzá. Hogy hogyan? Szakérő segítségével. Máshogy nem érdemes mert eléggé elronthatod a lovat és sok negatív tapasztalata lehet. És mivel te sem vagy biztos magadban, nem vagy határozott így a ló sem fogja tudni hogy mit kéne most csinálnia.

Amúgy ez a héten már legalább a harmadik ilyen kérdés, mindenki most akar megtanulni szőrén lovagolni?

2012. nov. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én nem szőrén akarok, hanem kötőfékkel. Akár nyeregbe akár szőrén. És épp azért kérdeztem, hogy ne legyek bizonytalan. A közelünkben olyan oktató pedig nincs, aki parellis módszerrel oktatna.
2012. nov. 2. 20:36
 5/8 x) ***** válasza:

Igen bocsi én is azt akartam írni hogy kötőfékkel csak valahogy nem jött össze.. egyébként ha tényleg nincs senki aki tudna neked segíteni akkor szerintem is fokozatosan kéne átszoktatnod a lovat a szárral való irányításról a testsúllyal valóra. Egyre kevesebbet használd a szárat, csak a testsúlyoddal játssz. Szerintem pár alkalom után ki lehet tapasztalni hogy mikor hová kell helyezni a súlyodat, hogy mire mit reagál a ló. Nyilván amerre menni szeretnél arra "dőlsz". Ha hátra helyezed a súlyod akkor pedig a ló lassítani fog mert érzi a változást. Nyilván a megfelelő csizmasegítségekkel. Jobbra fordulásnál jobb csizma zár, balnál bal. De ezeket elvileg kantárral is csinálni kellene szóval gondolom tudod.

Na szóval fokozatosság.. szerintem csak nagyon gyenge jelzéseket adj a szárral, ha nem reagál akkor fokozatosan erősíted a jelzést. Mondjuk csak épphogy húzod a szárat, vagy csak felemeled kicsit, ha erre nem reagál akkor erősebben húzod, a testsúlyáthelyezés és lábsegítség pedig erőteljesebb. Ha már nem kell használnod a szárat akkor pár alkalom után már el is lehet hagyni. Szerintem elég hamar ki fogod tapasztalni hogy hogy jó aztán meg már ösztönösen fogod csinálni.

2012. nov. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Van egy megtanulható módszer: "Pat Parelli" fejlesztette ki. Ezzel, akár kötőfék nélkül is tudsz lovagolni, vagy a Parelli-kantárral. Keresd meg a Googleban.
2012. nov. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]

Ajánlom ezt az oldalt.Sokat segít!:)

2012. nov. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csizma és testsúly segítség. A többi csak kapaszkodásnak van
2017. jún. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!