Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Rossz ötlet "kiöregedett"...

Rossz ötlet "kiöregedett" versenylovat venni?

Figyelt kérdés
Kinéztem egy eladó lovat, versenyeken is eredményesen szerepelt, de 17 éves, feltételezem ezért is adják el. Mennyire jó ötlet megvenni? Elsősorban hobbilóként alkalmaznám, de versenyeken is szeretnék indulni vele. Azért tetszett még meg, mert én még mindig kezdőnek érzem magam, nem hiszem, hogy elboldogulnék egy csikóval. :)

2014. márc. 17. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
ne csikót akkor,de ne is egy 17 éves lovat. milyen verseny kérdés? Mert mondjuk ha nem egy széthajtott,fájós szájú/hátú galopp telivér akkor még hobbira jó lehet.. de jobban járnál egy 8-10 év körüli lóval..Pláne ha versenyezni akarsz vele,ha jó lenne még versenybe ,nem adnák el.
2014. márc. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem galopp, díjlovaglás és díjugratás, de ezért kérdeztem, mert én is bizonytalan voltam pont ezért.

Másik kérdés, az mennyire rossz pont hogy iskolalónak is ajánlanak egy versenyző lovat?

2014. márc. 17. 20:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen szinten szeretnél vele versenyezni. Egy 17 évessel még 2 évet el lehet versenyezgetni, de nem túl intenzíven. Az meg hogy iskolalónak ajánlják, gondolom azért van mert jóagyú, rendesen belovagolt.


Ha komolyabban akarsz versenyezni, akkor egy 8-10 éves "kész" lovat vegyél, ő hosszú ideig még veled lehet és 17-18 éves koráig simán versenyezhetsz is vele.

A 17 éves taníthat neked jó alapokat, viszont 20éves kora után már csak hobbi lóként tartanám heti 2-3 lovaglással.

2014. márc. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A csikó és a 17 éves között van cirka 12-13 év. Értem, hogy kezdő vagy, de egy 17 évessel már ne számíts arra, hogy sokáig használni fogod tudni, főleg, ha előzőleg versenyzett. Gondolom az alacsony ára miatt választanád őt, igaz? A versenyképes, fiatalabb lovak ugyan drágábbak, de jó esetben sokkal tovább maradnak veled aktívan. A magam részéről biztosan nem vennék 17 éveset.
2014. márc. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
8-12 év közötti lovat válasz ki. 17 éveset ne vegyél semmiképpen ha még versenyezni is akarsz meg.
2014. márc. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemesebb lenne 5-8 éves lovat venned:)Mert egy csikót ugye be is kell tanítani egy időset pedig nem biztos,hogy sokáig tudsz majd használni pláne ha előtte sokat versenyzett.
2014. ápr. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!