Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen alap tudással kell...

Milyen alap tudással kell rendelkeznem, hogy el tudjak látni és lovagolni tudjak egy saját lovat?

Figyelt kérdés
( 15 éves vagyok ) Már régóta szeretnék lovat, de nem tudom megítélni, hogy mennyi tudás szükséges ahhoz, hogy bánni tudjak vele stb. Mostanában egyre többet olvasgatok a neten a lovakról, hogy hogyan válasszunk neki megfelelő nyerget/kantárt, milyen növényeket nem ehet egy ló, meg az ilyen alap dolgokról. Már 4-5 éve lovagolok, kisebb-nagyobb kihagyásokkal és úgy érzem, hogy az én szintemhez már nem pénz pocsékolás, ha "saját" lovam van. Szerintem többet tudnám fejleszteni magam, ha van egy társam, akit minden nap ki tudok vinni, mert most csak heti 1 edzést engedhetünk meg... :/
2014. márc. 30. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy kérdés ötlött fel bennem: ha heti 1 edzést engedhettek meg, akkor miből akarod fenntartani a lovat? Én is csak heti 1x tudok menni jelenleg, mert nem telik többre, de nem lenne sokkal olcsóbb, ha vennék egy lovat.
2014. márc. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy egy kamasz kevés saját tapasztalattal, lovardában szerzett tudással (ami elsősorban a lovaglásra, nem a lótartásra irányul) én nem tanácsolnám, hogy otthon tarts lovat, mert ahhoz tényleg sok tapasztalat kell, nagyon nagyon sok mindent el lehet rontani és segítség nélkül nagyon nehéz (hogy csak egy példát mondjak, pl félig lelépi a vasat. te le tudod szedni? a lovardában biztos akad olyan, aki leszedi és nem kell félig csüngő vassal várnia akár 2-3 napot, míg megjön a kovács és nem áll fenn a veszély, hogy a kápa beleáll az élő részbe. rengeteg példát fel lehetne hozni, bármilyen sérülést, amit azonnal kell ellátni).

tehát elsőre saját lovat én mindenkinek bértartásba javasolnék és ott nagyon sok mindent meg lehet tapasztalni, és ha már úgy érzed eleget láttál lehet szó arról, hogy hazavidd.

ha viszont csak heti 1 edzésre van pénzetek akkor bértartásra se lenne, otthon tartani pedig 1 lovat egyedül eleve nem könnyű eset, a lónak biztos, hogy nem jó, de neked se feltétlen...


javasolnám esetleg a feles bértartást, ha van rá lehetőség a környéken, az ár-érték aránya elég jó, de kockázat szinte semmi, ha nem válik be, akkor a megbeszéltek alapján abbahagyod. egy saját ló elég nagy anyagi kockázattal is jár, otthon is sok mindent át kell alakítani hozzá, megvenni a teljes felszerelését, meg a lovat.

2014. márc. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Akkor rosszul fogalmaztam. :) Úgy értem, hogy időhiány miatt nem tudok elmenni több edzésre, mert messze van a lovarda... úgy 1 órányira. Nyáron költözünk és ott 5 percre van :) Tehát nem anyagi gondok miatt nem járok el több edzésre :)


Én természetesen bértartásra gondoltam, panelban nehéz lenne :D

2014. ápr. 2. 16:52
 4/5 anonim ***** válasza:

így teljesen új kontextusba kerül a kérdés.


ha sokat olvasol és régebb óta lovagolsz akkor az "alap tudásod" megvan, a legtöbb dolog úgy is akkor derül ki, amikor már van lovad. Egy megbízható, nagy szakmai tapasztalattal rendelkező lovardában bértartásban sokat tanulhatsz. Én azt javasolnám, hogy ha lesz lovad, akkor külön szólj, hogy szóljanak rád, ha valamit rosszul csinálsz, illetve ha valamiben nem vagy biztos, inkább kérdezz, mert sokan nem szeretnek beleszólni bértartásban, hogy ki-mit csinál a lovával, se a hely tulaj, se a többi bértartó egymásnak (csak a hátuk mögött mondják, hogy fúúú láttad mit művelt csóri lóval?).


Szerintem ha saját lovad van bértartásban a legfontosabb, hogy azt tudd megítélni, hogy hogy néz ki, hogy viselkedik az adott ló egészséges, jól táplált állapotban, mert sajnos sok olyat látni, hogy egy lovardában az összes ló sovány, ha valaki vesz egy normál súlyú lovat rögtön ledagizzák, aztán az is sovány lesz és a kevés tapasztalattal rendelkező tulaj meg nem látja soványnak, egészségtelennek a lovát, mert a többi is olyan. (egyébként ugyanennek az ellenkezője is előfordul, hogy túlhizlalják és lesoványozzák a tök normálisan kinéző lovat). Ha tudod hogy néz ki a lovad legjobb állapotában, akkor látni fogod rajta, ha romlik a kondija, nincs megfelelően tartva.


A legnehezebb lesz megtalálni a megfelelő bértartó helyet és lovat! De sok sikert, meglátod majd, hogy nagy élmény egy saját ló, teljesen más, mint iskolalovakon lovagolni, a teljes szabadság, akkor és arra mész vele, ahogy épp kedved szottyan, és néha semmit nem csináltok, csak úgy vagytok együtt, az is nagy élmény még évek után is!

2014. ápr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! : )
2014. ápr. 8. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!