Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az ínvédő, fásli, martingál,...

Az ínvédő, fásli, martingál, szügyelő és az ilyen dolgok is fontosak? Mennyiért lehet ezt beszerezni?

Figyelt kérdés
Ha a lovamnak csak egy kantárja,nyerge,és izzasztója van az rossz? Mert mindig látom a képeket ahol mindenkinek több van. Az ínvédő, fásli,martingál,szügyelő és az ilyen dolgok is fontosak? Mennyiért lehet ezt beszerezni?

2014. márc. 31. 18:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Minden felszerelésnek van célja, sajnos ahogy egyre több a hobbilovas, egyre több a felsleges felszerelésekkel teleaggatott ló, ha neked nincs rájuk szükséged, ne vegyél.


Ínvédő jó, ha van, a biztonság kedvéért, fásli-párti nem vagyok, csak akkor használok, ha az adott ló igényli, vagy sérülés után áll munkába, a martingál egy segédszár, ami önmagában nem oldja meg a problémát, azonban ha a lovas felteszi a lóra, az igénye is megszűnik lassan, hogy a hibát korrigálja, szügyelő pedig csak elvétve kell a lovakra, a többség csupán dísznek használja.


Az én lovamnak is annyi felszerelése van, amennyi a tiédnek, plusz van egy neoprén ínvédője az első lábakra,ezeknkívül futószárazáshoz van egy kapicánja.

2014. márc. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szerintem ha a nincs rá szükségetek, felesleges.. van egy nyergem, 2 izzasztóm amiből az egyik elég viseltes állapotú(ezt nem is használom) és egy kantáram. ínvédőn gondolkozok, mivel figyelmetlen és van hogy összeüti a lábait. szügyelőt-martingált itthon hobbiból csináltam, de nem igazán szoktam használni. fáslit tuti nem használnék csak azért mert tettszik, csak ha megindokolná a helyzet. amúgy mondjuk egy szügyelős martingál már 5-8 ezerért kapsz, fáslit 4-5 ezerért, ínvédőt 5-6 ezerért.
2014. márc. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ínvédő ugrólovaknak jó, illetve terepen is jól jöhet, főként a mechanikai sérülések ellen véd. Ára újonnan 5000-től a csillagos ég, ami bőr meg bariszőrös, az 20 ezer körül van.

Fáslizni mi csak láb betegség idején fáslizunk.

Nekem szügyellős martingálom van, sokat mászatok, jól jön ezen a hegy-völgyes tájon, a maringál meg arra való, ha a lovad hajlamos a "csillagvizsgálásra" akkor meg akadályozza, amúgy, ha jól van beállítva nem zavarja a lovat, de ha nincs rá szükség, akkor felesleges rátenni. Én kompletten 16 ezerért vettem, de ha csak martingálra van szükség az 6-10 ezerből megvan.


Amúgy ideális esetben elég a nyereg felszerelve és a kantár, nyeregalátétből jó ha van 2.

2014. márc. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!