Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a külömbség a martingál és...

Mi a külömbség a martingál és a szűgyelő között?

Figyelt kérdés
Melyik használ a nyereg mozgás gátlásában? Bocsi a fogalmazásért!:/ Összezavarodtam!
2012. márc. 11. 21:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A szügyelő nem engedi, hogy hátracsússzon a nyereg, a martingál, pedig nem engedi, hogy a ló magasra emelje a fejét(díjugratásnál szokták használni). Van olyan is, amikor a kettő kombinálva van.
2012. márc. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hobbi lónak kell? Ugrok is vele! Csak mer bnőm lován láttam és ő is csak hobbi lovat tart meg néha ugrik!
2012. márc. 11. 21:13
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges én több mint 10 éve lovaglok ilyesmi segédeszközök nélkül..
2012. márc. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én hobbyzok és használok szügyellős martingált.
2012. márc. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én egy időben használtam martingált, mostanában nem szoktam.
2012. márc. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Csak mert szerintem jól néz ki! *-*
2012. márc. 11. 21:37
 7/15 anonim ***** válasza:
Igen, én is szeretem. :) Szerintem a lovat nem zavarja és nekem is nagyon tetszik, én is szügyelős martingált használok nekem bevált:)
2012. márc. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

Mondjuk ezeket a ketyeréket nem azért szokás használni, mert jól néz ki :S

Hanem akkor kell, ha szükség van rá. Az első válaszoló mindkettő funkcióját jól leírta.

2012. márc. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%
Csak azért hülyeség rátenni mert" jól néz ki".
2012. márc. 12. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
15%
Részemről nem szeretem a segédszárakat, de martingál meg a futószárazáshoz kikötőszáram az van (más is, de jó mélyen a nyergesben xD). A lovon az a legjobb, ha minél kevesebb bőr van. Nem a kantárra meg anyeregre értem, hanem a segédszárakra! Ha nincs rá különösebben szükség, akkor felesleges!
2012. márc. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!