Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fogathajtás tényleg nem egy...

Fogathajtás tényleg nem egy nőies sport?

Figyelt kérdés
Sokan azt mondják nekem ,hogy nem nekem való sok erő kell hozzá stb . Tudom és tisztába vagyok vele de nagyon szeretnék hajtani . Lovagolni nem nagyon akarok tulságosan tucat sport.
2014. ápr. 1. 17:08
 1/7 anonim ***** válasza:

féreghajtást olvastam először xD

Ne foglalkozz a véleményekkel, ha ezt szeretnéd csinálni, ezt csináld :)

2014. ápr. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha tetszik, csináld. Egy próbát mindenképp megér, ha valóban szeretnéd. Én amúgy nem mondanám egyik lovas sportra sem, hogy nemhez kötött. Úgróban, díjlovaglásban, militaryban, ügetőn, galoppon, fogatba, westrnbe és sorolhatnánk tovább, mindkét nem megjelenik. Amíg tiszteled és szereted a lovat, addig csak az legyen a fontos, hogy élvezzétek mindannyian. Hajrá! :)
2014. ápr. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz senkivel. Én egy évig hajtottam, nekem nem jött be így visszatértem a díjlovagláshoz. De mindenképp próbáld ki, veszíteni nem fogsz rajta.
2014. ápr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 x) ***** válasza:
Igazából én sem sorolnám a nőies sportok közé, vagy legalább is elég kevés női fogathajtó van. De sportolni nem azért szoktunk, mert hú de nőies. Ha tetszik, akkor csináld. :)
2014. ápr. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem érdekel, hogy mit mondanak mások, akkor hogyhogy azért nem lovagolsz, mert "tucatsport"? A fogathajtás is tucatsport, nálunk egy sima vidéki fogathajtó versenyen van legalább 30 fogat minden alkalommal.


Azt tudnod kell, hogy a fogathajtás nagyon drága. Ha egyesben mennél legalább kettő, ha kettesben, legalább három jól kiválasztott ló kell hozzá, plusz a kocsi, a felszerelések, a segédhajtó, az edző, az óriási pálya, a versenyekre a szállítás csak kamionnal vagy két lószállítóval lehetséges, tehát amellett, hogy "nem nőies", meglehetősen drága is.

2014. ápr. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem tök mindegy, hogy pasi vagy nő ül a bakon, bár pasiból tényleg több van.

Nem olyan nehéz sport ez, ha az ember elég időt fektet a lovak képzésébe, akkor ez nem az erőről szól, hanem a technikai megoldásokról.

Ha komolyba akarsz versenyezni, akkor ugye kell egy maratonkocsi és egy díjhintó (amin csak a pár lámpa 90 ezer Ft), meg ugye 2 pár szerszám (maraton, díszes), lovak.. hát jah nem olcsó, de a lovaglást is lehet drágán művelni, mert van, akinek 400 ezres nyereg van a feneke alatt.

Mi csak hobbiból kocsizunk, van egy egyesbe-kettesbe szerelhető maratonkocsink és azzal járjuk a környéket.Én szeretek kocsizni, szinte a bakon nőttem fel, ezért engem a lovaglás jobban vonz.

24/L

2014. ápr. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is inkább hajtok mint lovaglok:)

15l

2014. ápr. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!