Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Komolyabb felszerelés?

Komolyabb felszerelés?

Figyelt kérdés

Új lábszárvédőt, cipőt (ezekből bőrt) és kobakot szeretnék venni. Eddig nem nagyon mentem a minőségre, csak ami ránézésre jónak tűnik, nem esik szét pár használat után és olcsóbb. Most már szeretnék "profibb" felszerelést venni, ti milyen boltot, márkát ajánlotok, mert tanácstalan vagyok, boltot/márkát senki se ajánlott, csak megmutatták, hogy ez jó... Légyszi segítsetek! :) (a lovardában a legtöbben a horze-ra esküsznek, nektek erről mi a véleményetek?)

És hosszú távra érdemes beszerezni gerincvédőt? Most egyre többet fogok járni máshova is, nem csak abba a lovardába, ahova edzeni járok.



#felszerelés #minőség #lovas áruház #profi márka
2014. ápr. 2. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem egy daslö bőr cipőm van, már hosszú évek óta megvan. Ha rendesen ápolja az ember, akkor egy "olcsóbb" cipő is sokáig jó lehet.

Lábszárvédőből nekem egy noname hasított bőr van, már a második, az elsőnek 8 év után szétment a zippzárja.

Ha esetleg versenyzel, akkor érdemes merev csizmaszárat venni. Amúgy lábszárvédőből csakis vaódi bőrt vegyél, az ilyen amara és egyéb műanyagok hamar tönkremennek.


Kobakból én most vettem egy Haloridert, azt jónak tartják.

2014. ápr. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyszer vettem egy nadrágot a horzéból, ami 24-ről 12-re volt leárazva. Örültem neki, mint majom a farkának. Kockás, kényelmes, tartós anyag. Elég intenzíven használtam, de elvileg azért készült strapabíró anyagból. 40 fokon mostam mindig. Egyetlen intenzív nyár után úgy néz ki a fenékrész közepe, mint a nőstény disznó pérája.

Az anyag elfáradt egy helyen (a lehető leghülyébb helyen), és megereszkedett.

Aprócska részletkérdés, de én most pl sajnálom rá a kiadott 12ezret. Szóval nem mindig az a legjobb, ami a legdrágább, a drága holmik között is nagy körültekintéssel válogass!

2014. ápr. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én (meglepő lesz, de) a decathlon legolcsóbb nadrágját nagyon jónak találtam. Csakis a legolcsóbbat, a drágábbak rosszak. A horzéban egy asszem 19 ezer forintos cipzáras-kötős bőr lovaglócipőt vettem, ami iszonyú-iszonyú jó minőségű és imádom, baromi kényelmes, teljesen vízálló. Hozzá egy 3 ezres hasított bőr lábszárvédő, amit szintén imádok :) Szóval tényleg nincs olyan, hogy csak a drága a legjobb. Mellényből itt Magyarországon majdnem semennyire nincs választék. A nagyobb, jobb márkák (Airowear, RaceSafe, Charles Owen stb.) itt egyszerűen nem léteznek. Airowearból láttam már, de igen szépen túlárazva, és mérethiányosan. Szóval... ezzel kapcsolatban nem tudok tanácsot adni, de ha eleve komolyabb felszerelésre szánnád el magad, akkor mellényt talán külföldről kéne.
2014. ápr. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha igazán minőségi darabot szeretnél mindenből, cipő, csizmaszár, csizma, akkor csináltass Böröcznél. Méretre gyártanak, jó minőségű bőrből, igényes munka és tartós. Drága, de évekig kitart. Sajnos én nem engedhetem meg magamnak, versenyes cipőm horze-s egyszerű belebújós, nem gyakori használat miatt semmi baja, de nem igazán szeretem ezt a márkát, az olcsóbb árkategóriás termékeik silányak. Daslö-nél lehet gumicipőt vásárolni, olyanom is volt, az sokáig bírta ( kb. 3 év) napi használattal.
2014. ápr. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tanita lovasboltjában (Érd) álom szép felszereléseket találsz és mind minőségi a legnagyobb világmárkákat is megtalálod. Még a Krämert tudom ajánlani, igaz a legközelebbi Bécsben van, de tudsz online is rendelni (www.kraemer.de)
2014. ápr. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Imagine.. ott csak minőségit találsz, de olyan árakon is :)
2014. ápr. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!