Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudnátok segíteni? Az oktatóm...

Tudnátok segíteni? Az oktatóm elutazik, ezért nekem kell futószáraznom egy lovasát, de nem tudom, milyen gyakorlatokat kéne az órába sűrítenem. Lovastudásommal nincs baj.

Figyelt kérdés
Haladó lovas vagyok, már 8 éve lovagolok. A gond nem a lovas helyes ülésének kialakításával, és egyebekkel van, hanem az óra menetével. Ti milyen gyakorlatokat tennétek bele egy futószáras órába, hogy érdekesebb legyen? Kérlek adjatok ötleteket!

2014. ápr. 3. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Az oktatód kért meg, hogy futószárazd egy lovasát? Ha igen: nem mondott semmit, hogy mit kell gyakorolnia? Ez azért elég furcsa nekem, hogy ott hagyja az egyik tanítványát a másikra mindenféle infók nélkül...

Mondhatnám, hogy legyen sok kengyel nélkülizés, de mi van, ha pont nem ezt kellene gyakorolnia annak a lovasnak, hanem a fél-, illetve egész felvételeket?!

2014. ápr. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt így elég nehéz elmondani, hiszen ehhez már szükséges egy végzettség (pedagógia/lovasedző/lovasoktató...). Ha bizonytalan vagy, akkor inkább jobb lenne másra bízni a dolgot vagy elhalasztani az órát. A lovasoktatás nincs összefüggésben a lovastudásoddal, sem azzal hogy hány éve lovagolsz (lehet az 15 év is, de ha megragadtál egy szinten akkor nem ér semmit).

Ha mégis elvállalod a dolgot, akkor én ezeket tanácsolom: vedd figyelembe a korát, a lelki állapotát (ha esetleg félne) és ennek megfelelően viszonyulj hozzá. Először is arra kérdezz rá hogy eddig mit tanult, miket csináltak. Mehet egy kis elmélet is a jármódokról, szerszámozásról, lógondozásról... (a lényeg hogy saját maga el tudja látni a lovat). Ha esetleg egy kicsit megszeppenne, és nem akar ügetni/vágtázni akkor ne erőltesd, csináljon olyan feladatokat amikre képes és egy kicsit magabiztosabb lesz tőlük: karkörzések, kikönnyítés, kengyel nélkül (ha nyeregben ül), testsúlyáthelyezések...

2014. ápr. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

Biztos rengeteg válasz fog majd érkezni hogy nem jó ez így mert a végzettség meg a bejelentett munka, de én is így kezdtem oktatni, beugrottam mikor kellett, és elég gyakori, hiába fordítják el sokan a fejüket meg csukják be a szemüket.:)


Ez nagyon lovasfüggő, hogy hogy állítok össze egy órát. Kisebb gyereklovasoknak játékos edzést tartok, feladatokat kap az elején (simogassa meg a ló nyakát, nyúljon a füléhez, nyúljon a farkához, feküdjön a nyakára, farára, érintse meg a saját lábát, térdeljen fel a lóra, forduljon meg a nyeregben, stb.) ezek az egyensúlyát javítják. Ha nagyon kicsi a gyerek, viszek labdát, kuglibábut, katonát, azokkal játszunk.

Nagyobbaknak bemelegítésképp törzsfordítások, hajlítások, karkörzés, emelkedés, kengyel nélküli gyakorlatok, amennyire lehet, kapaszkodás nélkül.

Aztán ügetésben és esetleg vágtában gyakoroljuk a helyes ülést, tudástól függően.

Az óra végén az irányítást gyakoroljuk, tudástól függően. Sokszor építek nekik akadálypályát, kisebbeknek játékosabbat, nagyobbaknak nehezebbet, illetve kérem, hogy futószár nélkül lovagoljon körülöttem nagykörön, aztán lovardai alakzatokat csináljon.

Ha a lovas még nem tudja egyedül irányítani a lovat, akkor mellettük, vagy előttük megyek, vagy akár a futószárat is rajta hagyom a lovon. Ha így se megy még, akkor vezetve, kapaszkodás nélkül sétálgatunk. Az órát mindig 1-2 kör feladat nélküli, laza lépéssel zárjuk.

2014. ápr. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, természetesen ha félős lovas, akkor kevesebbet kérj tőle, mint amennyit tud, ha bátor, akkor feszegesd a határait, mennyit tud? :) Első alkalommal, ha el is utazik az edződ, jó lenne, ha felügyelne valaki aki ért hozzá, nehogy baj legyen, hiszen nem egyszerű egyszerre a lóra és a lovasra is figyelni.
2014. ápr. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, mindegyik hasznos volt számomra, főleg a harmadik válaszolóé! :) Természetesen nem csak mi leszünk a pályán, hanem még lesz más oktató is, viszont ő nem fogja tudni elejétől a végéig figyelemmel kísérni azt, hogy mit is csinálunk, ezért tettem fel a kérdést. :)
2014. ápr. 3. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!