Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti hisztek a Pat Parelli...

Ti hisztek a Pat Parelli módszerben vagy más bizalomépítő gyakorlatokat javasoltok?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 4. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Pat Parelli!!! Én ezt javaslom, én is ezt csinálom, nagyon hatásos ha rendszeresen csinálod! Sok sikert :)
2013. ápr. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Amikor azt hiszem 2009ben itt volt, élőben találkoztam vele, válogatta azt a néhány lovat, amivel élőben foglalkozni fog. Volt ott olyan ló, amit nem tudtunk betenni a kocsiba, toltuk-vontuk... fél óra-negyven perc... ő meg betette. 1perc alatt. 60mp.

Olyan szépen futószáraztatott, hogy öröm volt nézni, és látszott, hogy boldog a ló!!!! Én nem vagyok lófetisiszta, nem szeretem őket különösebben, a munka kötött velük össze, de amit ő csinált, az maga volt a kisebb csoda. Nagyon komoly volt. A lovakkal előtte tutira nem találkozott, mert összevissza 50 lovat hoztunk, ménesből, háztól, innen-onnan. Szóval a kérdésedre a válasz: Szerintem ja. :)))

2013. ápr. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!:)) Hűű az biztos hogy nagyon érti a dolgát..ma próbáltam megmozgatni egy kicsit a lovacskámat,mert nagyon nagy a sár és hetek óta az istállóba áll és kitaláltam egy olyasmi játékot hogy kis répadarabokat raktam a zsebembe megsimogattam a füle között, elmentem , visszafordultam és mondtam hogy jöjjön oda, és odajött(olyankor mindig kapott kézből kis répadarabkát) és olyan szinten jó érzés volt hogy követ(ha csak a kaja miatt is)..aztán elgondolkodtam hogy hogy lehetne mélyíteni a kapcsolatunkat, és ekkor találtam a Parelli módszerre, amit ezek szerint érdemes lenne kipróbálni..Hogyha tudnátok még ilyen bizalomépítő gyakorlatokat akkor azt szívesen venném...Köszönöm még egyszer!!:)//Amúgy csak 5 hónapja az enyém a lovacska, de ha meglát már höhög, van amikor nyerít is,úgyhogy nagyon szeretnék minél jobb kapcsolatot:)//
2013. ápr. 4. 20:16
 4/10 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok.

Az nagyon jó amit írtál, tényleg fantasztikus érzés, mikor követ, meg mikor nyihogva köszönt:)) Viszont a parelli játékk közben ne jutalmazd répával, mert egy idő után követelödzővé válik és nem éred el a kívánt hatást, vagyis a kapcsolatotok nem lesz olyan mély. Inkább simogasd (ne paskold!) és ha jól csinálta a feladatot, dicsérd meg szavakkal is, jól túlozd el a hangszínedet, mintha egy 3 éves babához beszélnél, így arra fog törekedni, hogy mindent jól csináljon, hogy minnél több simogatást és dicsérő szót zsebeljen be (még ha nem is érti, mit mondasz, a hanghordozásodból rá fog jönni). Illetve a tekinteteddel is úgymond mosolyogj rá.

Mivel a ló alapjáraton a természetben növényeket eszik, és az, hogy van fű (vagyis étel) körülötte, az alapvető, így számára a répa az nem olyan nagy jutalom értékű, mint pl a kutyáknál, akik ragadozók és nem természetes számukra, hogy a kaja ott terem az orruk előtt. Persze utána/előtte nyugodtan adjál neki répát, nem ezt mondom, h ne adjál neki egyáltalán, csak hogy ne ezzel jutalmazd, inkább a simogatással :)

2013. ápr. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értem, látszik hogy te már nagyon értesz hozzá, még egyszer nagyon köszi a tanácsokat!!:) Ez a répás módszer csak 1 próba volt, de már most megérte hogy ilyen jó tanácsokat kaptam, mindenképp ki fogom próbálni a Parelli módszert!!:)

Ennek a simogatásos, (semmiképp nem paskolásos) dolognak pont az előbb olvastam utána és tényleg teljesen érthető..

Még azt szeretném megkérdezni, hogy ezt a répabotot mennyire kell komolyan venni, nem lehetne-e az ostor másik felével csinálni,vagy akkor a futószárazásnál már nem lenne olyan "hatékony" az ostorcsettintés...?!(Még elég kezdő lovas vagyok bocsi:D)

2013. ápr. 4. 20:47
 6/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, bocsi, h ilyen lassan válaszolok:)

Igen, már elég régóta gyakoroljuk, bár a mi lovardánkban volt egy nő, aki nagyonértett hozzá, már kb 10 éve parellizik, úgyhogy tőle nagyon sokat tanultam:)


Az ostorkérdéshez visszatérve.. Nekem nagyon sokáig nem volt répabotom, sima egyszerű ostort használtam. Parelli játék közben nem kell csattogtatni, úgyhogy a futószárazásnál ugyanúgy meg lesz a hatása. A baj csak a sündisznós játéknál kezdődik, ott nem tudod használni az egyszerű ostort. Én sokáig ilynekor egy díjlovas pálcát használtam, a célnak megfelelő volt, végül is megértette a ló, hogy mit is akarok tőle. Az igaz azonban, hogy mikor vettem egy répabotot és ostorcsapót, rögtön rájötte, miért is más ez, és így visszagondolva, egyszerűbb lett volna, ha vettem volna egyet, csak nem volt akkor pénzem erre.

Meg amikor parellikötéllel futószárazod, akkor is jobb ez a parelli ostor,mert azzal a földet ütögetjük, míg az ostorcsattanásnak elég nagy hangja van, a ló mögött van közvetlenül és gondolom már ismeri is, és nem iagzán szereti:D Szóval az egyszerű ostor használatakor előfordulhat, hogy a ló felspannolja magát és nem tud ellazulni, nálam ez volt, ugyanakkor egyik ismerősöm lova pedig meg sem rezdült az ostorcsattanás hallatán. Ezt neked kell tudnod, te ismered a lovadat:)

Na szóval, lerövödítve az egészet...:D Ha megengedheted magadnak, sztem megéri beruházni egy parelli ostorra:)

2013. ápr. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Természetesen. Ötvözhetsz sokféle természetes lóidomító elvet, sőt saját szájízed szerint is ötvözheted/tovább gondolhatod ezeket. Akkor is jó ha csak kikapcsolódásnak szeretnéd alkalmazni ezeket, de akkor is ha eltökélt terved a csikó vagy a már felnőtt ló ki/átképzése.
2013. ápr. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A PatParellit sokan hülyeségnek gondolják--ahogy én is-- mivel sok nem hozzá értő csinálja. Ehhez is ugyanolyan edző kell, mintha lovagolni tanulnál, különben csak kinevetteted magad hozzáértők szemében. Én speciel mondjuk jobban hiszek az érzésekben, amikor szeretettel és lelkesedéssel pucolod a lovat, ott vagy vele amíg eszik, akár kísérletezhetsz minél kevesebb segédeszközzel is a lovagláshoz. Pl kantár nélkül, nyereg nélkül, sok trükk tanítása meg ilyesmikre gondolok.

B.

2013. ápr. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Igen, eddig én is ugyanezeket tettem, de most kipróbálnám ezt a módszert is,aztán ha nem válik be, legalább megpróbáltam...:) Az biztos hogy csupán szeretettel is nagyon sok mindent el lehet érni.:)

2013. ápr. 5. 16:47
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
ha valaki ráér álldogálni a pályán, hajrá! de pat parelli módszerei nélkül is kialakulhat bizalom. én pl. semmi ilyet nem csinálok, mégis felülhetek a lovamra szőrén, kötőfékkel, mert vigyáz rám, és bízik bennem. ha elengedem követ, stb. én a szabadidőmet lovaglással töltöm elsősorban, szóval a lóval együtt töltött időt a hátán képzelem el és ezt szerintem ő se bánja. nyilván vezetgetem, kikötöm, pucolom, néha legeltetem, stb, normális keretek között. de kutyatrükköket nem tanítok neki...
2013. ápr. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!