Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lóval temetőben - szabad-e?...

Lóval temetőben - szabad-e? Etikus-e? Ütközik-e temetői házirenddel? Van ezzel kapcsolatban tapasztalata valakinek?

Figyelt kérdés

Furcsa problémának tűnik, de tartsátok tiszteletben; korrekt válaszokat várok.

Mind praktikus, mind szabadidős megfontolásból érdekelne a kérdés. Szeretnék egyszer végigvágtázni a lovammal a falunkbeli temető fősorán, valami ennek megfelelően alkalmi öltözékben, csak a gótikus-regényes érzés kedvéért, öncélúan. Ez lenne a szabadidős megfontolás; a praktikus az, hogy egy "T" elágazású út van a temetőben; a temető hátsó, üres részén a helybéliek is át szoktak menni biciklivel (példámban a T felső, vízszintes vonala) , mert így adják a terepviszonyok. Lovon én is mentem már arra, nem lett belőle gond. Kérdésem az, hogy lekanyarodhatok-e lóval a temető belső területei felé, a T vízszintes szárán szabadon, vagy megszólhatnak/megbüntethetnek miatta? Van erre vonatkozó kitétel a házirendekben? Köszönöm a válaszokat előre is.


2014. ápr. 3. 22:36
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat; elsősorban etikai jellegű ezek alapján a probléma sokak szerint... de ugyanilyen nézőpontból nézve nem tudom, mennyivel etikusabb a Fiumei úti sírkertben idegenvezetést tartani...? Vagy van egy olyan érv az utóbbi mellett, az előbbi ellen, ami elkerülte a figyelmem? Kész vagyon kulturáltan vitatkozni a kérdésről.

Ami a problémát kissé árnyaltabbá teszi, hogy mint írtam volt, a temető hátsó területe eleve meglehetősen közös használatú, akárki átmászkál rajtuk, kutyával, ittasan, akárhogy, megszokott jelenség (tény, hogyy azon a részen nincsen sok sír, de vannak. )Kegyeleti és/vagy házirendi szempontból ha az működőképes rendszer, akkor ez a része mennyiben nem az? o.O

Ami az adott temetőben nyugvó hozzátartozót illeti, az ő sírjához pláne illene, hogy elegánsan róhassam le a kegyeletem, szerintem. A tisztelet egyfajta jele lenne. Biciklivel vagy autóval menni miért etikusabb?

Ha pedig nem tartanám tiszteletben mások érzéseit vagy egyáltalán nem viseltetnék alázattal az ott nyugvók iránt, nem írnék ki ilyen kérdést.

2014. ápr. 5. 20:39
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Idegenvezetést tartani is valahol tiszteletet jelent. Tiszteled és elismered azt a munkát, amivel azt a bizonyos építményt, emlékművet létrehozták. Arról nem is beszélve, hogy aki egy ilyen túrára elmegy, az nem óbégatni, rihegni-röhögni fog, hanem a helyhez illő magatartást, ruházatot mutat. Úgy gondolom, ez kicsit azért más helyzet. És te leírtad, hogy "a gótikus-regényes érzés kedvéért" valamint azért, mert be tudsz arra menni. Hát ez minden, de nem tiszteletadás. Köze nincs egy temetői idegenvezetéshet, ebből nem tanilhatsz, nem ismered el senki munkáját.


Már korábban is írták: a temetőt valaki renndben tartja. Ebbe nem csak a szemét kivitele tartozik bele, hanem az utak rendbentartása is. Te végigvágtázol. Tegyük fel, hogy nem potyogtatsz mindent végig (bár ha a lóra rájön, a gótikus-regényes érzés miatt nem fogja visszatartani), de akkor is végig szántja a ló patája a talajt, ki fogja azt helyrehozni? Hát persze, hogy egy másik szerencsétlennek csinálsz plussz munkát, de ez sem érdekel ezek szerint. És amit megintcsak írtak: kik járnak többnyire a temetőbe? Idősek. Szerinted ha egy idős kilép eléd, el tud ugrani? Vagy te ugrasz bele valamelyik sírba? És ha jőn egy szegény fogyatékos? Egy mozgássérült, egy kerekesszékes? Ő odébb menni? Vagy egy vaktól várod majd el, hogy inkább a sírok között botorkáljon? Ez balesetveszélyes is egyben.


És nem mellesleg magad is jól tudod, hogy ez etikai kérdés. Majd akkor megérted, ha neked is lesz valakid a temetőben. És hidd el, akkor a temető végében lézengő alkoholisták is zavarni fognak!


És ha így állsz hozzá: más is drogozik, én mért ne tegyem? Más is megsérti a holtak, a gyászolók, az emlékezők nyugalmát, én mért ne tegyem? Ezért tart ktt az ország és az emberiség, ahol...

2014. ápr. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Fiumei sírKERT
2014. ápr. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 ecsemecse ***** válasza:

Ember, komolyan azt gondolod, hogy azért mert részegek mászkálnak a temető végébe, akkor mindent szabad? Semmivel sem etikusabb részegen megjelenni a temetőbe, mint úgy, ahogy te írtad. A mi temetőnkben mindkettőt két lábbal rúgnák ki és akkor még örülhetnek, ha rendbontás címszóval nem nyomják fel a rendőrségen! Attól, mert mások semmibe veszik némely ember érzelmi világát, azért még nem kell azok csoportjába tartozni. A lovas temetés és a lóval sír látogatása más tészta. Ők rendezetten, ENGEDÉLLYEL, tisztelettel mennek végig. Én sajnos voltam részese ilyennek, körbe kellett járni a fél temetőt, önkormányzatot, mindent, hogy bemehessünk, nem csak úgy bevonultunk a hangulat kedvéért. Persze, most már írtad, hogy valakitől így búcsúznál el, miután sokan írták, hogy vannak ott halottak. Ha valóban valakitől el akarnál búcsúzni, akkor nem minden hülye érvet hozol fel, hogy így T betű meg gótikus-regenyes érzés, hanem ez lesz az elsődleges indok. Nekünk eszünkbe sem jutott, milyen érzés lehet temetőbe lovagolni, mi egy utolsó kívánságot teljesítettünk. Azóta sem gondoltam praktikus ész szabadidős okokra. Ha temetőbe mész, annak egy oka legyen: A HALOTTAK TISZTELETE!


És azért tetted fel a kérdést, mert tiszteled mások érzéseit, és az etikai háttere érdekel? A lóf..szt! Egyszerűen félsz, hogy lehet-e bajod ebből. Hát tudd meg, lehet! Igen, megbüntethetnek, ez nem cak etikai kérdés. Hogy kin a kutyát bevini tilos tábla, az nem azt jelenti, hogy az állatkert többi tagja bevihető, csak arra számolnak, hogy az emberek vannak olylan kultúráltak, hogy nem visznek be elefántot. De bizonyítottad, hogy ez nem így van.


Bár tök mindegy, mit mondanak neked, úgyis meg fogod tenni, ha akarod, én csak abban reménykedek, hogy jól megbüntetnek, mert ezek után igazán megérdemelnéd!

2014. ápr. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!