Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágtában melyik kézzel kapaszk...

Vágtában melyik kézzel kapaszkodjak hátul?

Figyelt kérdés
Futószáron vágtázok, az egyik kezemmel elöl, a másikkal hátul kapaszkodok. A belsővel kell hátul kapaszkodni?
2014. ápr. 6. 17:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

A belső kezed van hátul.

Mivel a ló körön megy, kicsit befelé dől, neki is és neked is úgy kényelmesebb, ha te is kicsit befele dőlsz, és nem kicsavarodsz a hátán.

Meg így a belső ülőcsontodra terhelsz, és jó lábra fog beugrani. Bár futószáron ez neked még nem számít, később igen.

2014. ápr. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
61%

Régóta őszintén kíváncsi lennék, ki találta ki ezt az elöl-hátul kapaszkodom dolgot.... Ennél nagyobb baromságot keveset hallottam.... Tessék addig voltizshevederrel vágtázni, amíg nem meg elengedett kézzel. Ha ez megvan, már nem lesz probléma, hogy a nyeregben csak elöl kapaszkodj, azt is elég lesz fél kézzel.

Nem tudom, manapság mire osszák az oktatói, edzői képesítéseket, de elszomorít, micsoda antitalentumok oktathatnak. :-(

2014. ápr. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
36%

Azt a ku... én ilyenről még a büdös életben nem hallottam, de ilyen oktatás mellett nem csodálom, hogy egyre több a bizonytalan lovas, és ez nem csak a lovasokat minősíti.

Én személy szerint még a voltizshevederrel történő vágta tanítását is kerülöm (természetesen itt most nem a lovas tornára gondolok), de a futószárat is körkarámmal helyettesítem (természetesen - a vágta tanításához).

Aki nem tud kapaszkodás nélkül biztosan, félelemmentesen ülni a lovon ügetésben, az nem tanul még vágtát. Ilyen egyszerű.

2014. ápr. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
28%

Érdekes, hogy a lovasoktatók még nem hallottak róla, mert ez egy létező gyakorlat az ülés javítására vágtában. Most mondjam, hogy szomorú? :/


Jó lenne, ha legalább vennétek a fáradtságot utánanézni, mielőtt elkezdtek szapulni valamit, amiről eddig nem is hallottatok (mert még az is lehet, hogy létezik, és csak beégetitek magatokat). Én nem vagyok oktató, nem is csináltam ezt a gyakorlatot futószáron, mégis tudom, hogy van ilyen és hogy mire jó.


Kérdező: az oktatód fogja eldönteni, melyik kezeddel kell hátranyúlnod. Én azt mondom, jó lenne, ha gyakorolnád mind a kettővel, sőt, mindkettővel egyszerre is.

2014. ápr. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%

Nincs az az ülésjavítás, amihez hátul kéne kapaszkodni a nyeregben!!! Mondhatsz akármit kedves utolsó, hülyeség az egész. Ugyanis akinek kapaszkodásra van szüksége, az nem érett meg arra, hogy nyeregben vágtázzon. Ha valaki megtanult mindhárom jármódban elengedett kézzel lovagolni futószáron, voltizshevederrel, annak nincs szüksége kapaszkodásra a nyeregben.

Az ülésjavítás egy másik dolog, de az nem ülésjavítás, hogy hátul kapaszkodok, hanem a vágta tanításának egy eszement formája.

Ülésjavításra akkor van szükség, ha valaki amúgy már képes kapaszkodás nélkül ülni a lovon, csak valamely hibáját kellene kiküszöbölni. Ne keverjük már a dolgokat!

Magyarország egyik legelismertebb lovas edzőjétől tanultam díjlovagolni, soha nem hallottam tőle, hogy bármire is jó lenne a hátul való kapaszkodás. Arra jó, hogy sorra "képezzük" a teljesen tudatlan lovasokat, ne kelljen velük sokat kínlódni, valahogy maradjanak meg a lovon, aztán majd mennek körbe-körbe a lovardában, Uram bocsá' terepen és szépen tejelnek... De ennek lovaglástanításhoz semmi köze nincs.

2014. ápr. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Tökéletesen egyetértek Gabkával.

Az elől-hátul kapaszkodásért engem le is fejeztek volna, és tökéletesen megértem, hogy miért, én is rászólok a mai napig arra a tanoncra, aki így próbálja megtalálni a lovon hamis és kétes egyensúlyérzékét.

Egy ilyen kicsavart testhelyzetben, görcsös kapaszkodással egyszerűen képtelenség stabil ülést kialakítani, nem hogy javítani rajta, a kezek függetlenítéséről már nem is beszélve, aminek a vágta tanulásához javarészt teljesnek kellene már lennie! Abszurdum!

Attól, mert valami nagytudású kitalálta, hogyan gyárthat ipari mennyiségben a nyeregben épphogy fennmaradó, valamennyire "elfogadható" lovast, még egyáltalán nem biztos, hogy ez a módszer jó, és követendő. Még akkor sem, ha néhányan átvették a tanítását. Tudod, egy bolond százat csinál.

2014. ápr. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Szerinted komolyan azért "kapaszkodik" a hátsó kápába, mert különben leesne? Sok lovast láttál, aki magától hátra szokott fordulni a lovon, nehogy leessen?


Nem vitatkozok veled, mert felőlem tanulhattál az Atyaúristentől, ez akkor is egy létező, bevált (ha akarod, kipróbálod, ha nem nem) gyakorlat az ülés mélyítésére és az egyensúly javítására.


Álljon itt egy fotó a Bécsi Spanyol Lovasiskola egyik lovasáról, aki hátratett kézzel vágtázik (biztos azért, nehogy leessen): [link]

2014. ápr. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Igen, egy kezdő pontosan azért kapaszkodik, hogy ne essen le. Ott, ahol az oktatója mondja. És ha az oktatója azt mondja neki, hogy elől-hátul kapaszkodjon, akkor ott fog... és reszkethet az életéért. Csak hogy lásd rá a példát:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__2923883-majdne..


A képpel pedig nem tudom, hogyan akarsz az elől-hátul baromság mellett érvelni, ugyanis a lovas mindkét kezével hátranyúl, nem csavarja ki a felsőtestét. Ha mutatsz nekem olyan Bécsi Spanyol Lovasiskolás képet, ahol az általad annyira védett felemás kapaszkodás látható, azt megtapsolom.

2014. ápr. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Én ma kipróbáltam a hátul kapaszkodást és kényelmesebb volt, mert nem kuporodtam annyira előre.
2014. ápr. 7. 16:01
 10/17 anonim ***** válasza:
39%
Most ezzel a spanyol lovasiskolás képpel mit akartál? Te jóságos ég.... Komolyan ennyi az összes szakmai hozzáértésed, hogy a teljesen abszurd elméletedet ezzel a képpel szeretnéd alátámasztani????? Tudod van az a mondás, hogy ha hallgattál volna.....
2014. ápr. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!