Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam patája meg volt...

A lovam patája meg volt kicsit repedve és ma leesett egy 1 cm vastagságú és 3 cm nagyságú rész. Ez baj vagy nem lesz ebből semmi baja?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 16. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Baja nem nagyon,csak rossz a pataszerkezete. Patazsír vagy pataolaj segíthet.
2014. ápr. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ok köszi a váélaszt de amugy tegnap kentem be patazsírral.
2014. ápr. 16. 19:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Használj patazsírt (minden lovaglásnál, vagy amikor kimész) betonon semmiképp ne lovagolj (csak lépésben!) a legjobb a homokos pálya, vagy ha nincsen kiszáradva a föld, akkor terepre is mehetnél. Az a lényeg, hogy ahol lehet, kíméld a patáját, amennyire csak tudod! A köve útra ugyanaz vonatkozik, mint a betonra és aszfaltra: csak lépés lovaglás után megnézni a patáját, hogy nem szorult-e bele valami. Szerintem a patkó is megoldás erre valamennyire... (bár ebben nem vagyok biztos, kérdezd meg a kovácsot!)
2014. ápr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Arra is nagyon figyelj oda, hogy a kavicsokat (kavicsos, téglatörmelékes, építési törmelékes stb) is el kell kerülni, ha mezítlábas a ló. Óriási kárt tud tenni a patájában. Fontos a rendszeres pata tisztítás is!

Az én lovamnak nem volt jó a patazsír ("lábszaga" volt tőle), én vazelinnal kentem át. Vicces volt, hogy a gyógyszertárban mondhatni ipari mennyiségű vazelint kellett vegyek. Mostanában hanyagolom, mert elég sokat javult a helyzet. Gyógynövényekkel, gyümölcsökkel, zöldségekkel igyekszem segíteni a szervezetét a regenerálódásban.

2014. ápr. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Olajozd/zsírozd a patáját rendszeresen. Szerintem egy patkó sem ártana, de konzultálj a kovácsoddal.
2014. ápr. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Arra kell nagyon figyelni, hogy fölfelé ne repedjen fel nagyon, mert abból baj lehet. (egyik edzőm lovának tövig berepedt az ugrólova patája és egy évig csak sétálhatott a ló, mert mindig visszarepedt volna és ugye lassan nőtt így is...)

Egyébként szárazságban kend minden nap, nedves időben pedig heti 1-2 alkalommal.


E.

2014. ápr. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mikor volt körmölve? Nem volt már túl nagy a patája?

Ha normális nagyság mellett történt, akkor a pataszerkezettel van baj, érdemes lenne megbeszélni a kováccsal, ő látja, hogy érdemes-e felpatkolni, hiszen az védi is a patát a sérüléstől, valamint én adnék neki vitamint is.

A patazsírozás önmagában nem ér semmit, úgy csináld, hogy lovaglás után jól áztasd be a patáját és a nedves patát kend be vastagon patazsírral, hogy a nedvesség benn maradjon.

2014. ápr. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem a patazsírral az volt a bajom, hogy eltömítette a pórusokat, és szó szerint lábszaga lett a lovamnak, ráadásul a repedésben rothadás indult meg. Sbc-vel lett kikezelve, majd áztatás vagy az nélkül már csak vazelinnal kentem. Víz alapúval. Máig is így teszek, és nálam ez vált be. Célszerű mindkettőt kipróbálni, 1-2 hónap után úgyis észre lehet venni, ha nem jó...és azt, ha jó, na az hosszabb idő lesz, míg észreveszed, de megéri, a paccod meg fogja hálálni!
2014. ápr. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

4 hete volt körmölve 2 hét múlva lesz megint de most egyenlőre nincs vele baj egy kicsirész hiányzik a patájából

igen most majdenm mindenap kennem patazsirral,én is azon gondolkozhtam talán patkolni kéne majd megkérdezem a kovácsomat amikor jön.


Köszönöm a válaszokat!!!

2014. ápr. 24. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!