Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezt a zablat ha hasznalom az...

Ezt a zablat ha hasznalom az jo a lonak?

Figyelt kérdés

Van egy lovam 10 eves Magyar Sportlo es nagyon kapkodja felfele a fejet es nagyon hosszu az ugetese es a vagtaja, nem tudom ossze lovagolni a lovat.

Ezt a zablat [link] ajanlottak nekem es amiota hasznalom kerek nyakkal megy osszeszedetten viszont amikor ugrunk nagyon talpast ugrik es nagyot is dob rajtam.Furcsan ugrik azota.

Nektek mi a velemenyetek jot tesz ez neki vagy sem?


2014. ápr. 23. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Kerek nyakkal vagy összeszedetten? Nem mindegy. Amelyik lovat x zablával össze lehet szedni, azt össze lehet y zablával is, mert az összedettség hátulról jön előre, nem pedig elölről hátulra.

A zablához lép a ló, ha a keretet tágítod? Érezhetően kevesebb van a kezedben?

2014. ápr. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%

Nem a zablában kell keresni a megoldást, hanem többet kell idomítani. Az én lovamnak is, ha berakom a feszítőt olyan nyaka lesz, hogy ihaj, de nem azért, mert annyira hűde jó, hanem bujkál előle és, hiába lovagolom két ujjal, finom kézzel.


Most csikózablával lovagolom, szépen támaszkodik, össze lehet szedni, persze amikor megint rájön a rohanós időszak, akkor szereti felvágni a fejét, de akkor elkezdünk iskolázni, köröket, tempófokozásokat-visszavételeket csinálunk.

2014. ápr. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ennyit nem befolyásol a zabla. Ha csak azért kéne hogy összetudjad szedni,ez esetben felesleges.
2014. ápr. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lovagolni kell megtanulni és nem zablát cserélgetni!
2014. ápr. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyanazt írtam mint a többiek, miért lettem lepontozva?
2014. ápr. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyszer erről is megérné kiírni egy kérdést... :)

Szerintem tök logikus, amit írtál.

2014. ápr. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!