Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy ló ivartalanítása mennyibe...

Egy ló ivartalanítása mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
nem póninak olyan 170 cm körüli nagy lónak. azért nem állatorvostól kérdezem mert egyébként még nincs lovam csak gondolkoztam hogy a mént hogyha ivartalanítjuk akkor ugye herélt lesz és azt írják hogy általában a herélt sokkal könnyebben kezelhető...
2014. ápr. 25. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem egy kisebb lóé volt 45.000. Gondolom, mivel a tied nagyobb, ezért gondolom lehet több bódítót kell majd neki adni (bár nem biztos), így az lehet kicsit megdobja az árát.

Meg az orvostól is függ. De szerintem 40-65 között mozog a dolog.

2014. ápr. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
az, hogy a herélt könnyebben kezelhető, az igaz, de fontos, hogy mikor lett herélve, fedezett-e már.
2014. ápr. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon változó, 40-70 körül mozog.


Viszont kezdő lovas és lótartó lehetőleg ne válasszon mént még úgy sem, ha herélteti, mert az első pillanatok, napok döntő fontosságúak a kapcsolat alakulása szempontjából. Ha a ménnel nem bírsz már az első percben, elkapatod, tudni fogja és nem valószínű, hogy herélés után egy hónappal hipp-hopp kezesbáránnyá változik. Tehát ha mént is vennél, csak olyat, ami ménként is könnyen kezelhető.

2014. ápr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!