Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám most tüzel először....

Macy@ kérdése:

A cicám most tüzel először. Attól félek, hogy már párosodott is. Ivartalanítás még szóba jöhet ilyenkor? (tudom. Korábban kellett volna gondolnom rá. ) Kb mennyibe kerül egy lánycica ivartalanítása?

Figyelt kérdés

2014. márc. 4. 19:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen lehet még, de minél hamarabb. Az ár városonként és orvosonként különböző, 10000 Ft környékén mozog. Mostanában vannak ivartalanítási akciók, körbe kell nézni, hogy a közeletekben van e ilyen. Merre laktok? Talán tud valaki orvost ajánlani.
2014. márc. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Van ahol ingyen megcsinálják ha jól tudom. De minálunk akciósan 5500ft volt. Amugy meg 12,000
2014. márc. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha még időben ivartalanítod akkor még elkerülhetőek a kiscicák. Szerintem is olyan 10-15000 ft :)
2014. márc. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet, még vemhes cicákat is! Viszont meg kell várni, míg elmúlik a tüzelés! Ilyenkor sokkal vérzékenyebbek, lehet nem tudják elállítani a vérzést! Nem is vállalják ilyenkor a dokik a műtétet. Ne aggódj, nem vagy elkésve, amíg nem múlik el a tüzelés, érdeklődj, hol érdemes megműttetni.
2014. márc. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk 8000 ft. Szabolcs megye. Most országosan ivartalanítási akció van. Gyűjtögesd és összejön rá. Mert 6 cicával nem fogsz tudni mit kezdeni.
2014. márc. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
6500ft-ért ivartalanították a munkahelyemen általam felnevelt cicát.A doki szerint, már nem sok volt hátra-tehát szóba jöhet, bőven!És hidd el, Neki teszel jót!
2014. márc. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Ha most tüzel, hivd fel a dokit, és kérdezd meg, mikor viheted leghamarabb ivartalanítani. Nekem 2 hetet mondott a doki, az enyém is tüzelt 4,5 hónaposan...megműtettem. magzat volt, és ha megszületnek, nem tudom hova kerültek volna...mert gazdát találni lehetetlen. Hajrá ivartalanítás!
2014. márc. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tatabányán akinél oltattam 9500, Bicskén 7000 akciósan. :)
2014. márc. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat!! :) Felhívtam a dokit és 13000-13500- ra becsülte az árat...de azt hiszem ez a kisállat nekem bármennyi pénzt megér!!! Ma vittük el, most volt először a hordozó dobozkájában is... szegény nagyon nyávogott. Tudtok esetleg valami tanácsot adni, hogy mit adjak neki, ha hazahoztam? A doki azt mondta, hogy akkor adják csak vissza, ha már felébredt és nem lóg a nyelve.. gondolom ez nem olyan rossz dolog. Mikor adhatok neki enni és inni? Milyen fekhelyet biztosítsak? És egész nap figyelnem kell a cicára? Köszi mégegyszer a válaszokat, sokat segítettetek! :)
2014. ápr. 5. 11:41
 10/12 anonim ***** válasza:

Szuka cica ivartalanításában nincs tapasztalatom, így nem sokat tudok segíteni. De az etetést itatást az orvos el fogja mondani, míg kába nem szabad enni adni neki, nehogy kihányja. De a pontos időt a doki biztos elmondja.


Mivel nekik a kis hasukat vágják, így vagy legyen gallér (azt hiszem így hívják) a cicán, a lényeg, hogy ne tudja a sebet piszkálni, nehogy belekapjon a vágásba esetleg kikapja a varratot. Mindenképp legyen bezárva, ne csatangoljon


Szerintem az a tuti, hogy amikor beviszed, műtét előtt minden kérdést felteszel az orvosnak és lesz pár órád felkészülni, mire hazaviheted!

2014. ápr. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!