Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy neveljem meg?

Hogy neveljem meg?

Figyelt kérdés
Van egy lovam.Ha elkezdem pucolni akkor csipked,rugkapál a lábával a levegőbe.Ha a fejét akarom megsimogatni akkor megcsíp.Hogy szoktassam le róla?

2014. ápr. 28. 19:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
először szólj rá. aztán erélyesebben, harmadikra repülhet a pofon, nem tisztel téged, próbálgatja, meddig lehet elmenni.
2014. ápr. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy az első válaszoló írta. Az én lovam nagyon kedves és jófej, de egyszer nyergeléskor odacsípett a derekamhoz. Nem fájt, nem is a fogával csinálta, csak a szájával, szóval óvatos volt, de akkora nyaklevest kapott (nyilván nem fájt neki), hogy utána állt ám meglepetten mint a jógyerek. Azóta nem is fordult elő ilyesmi. Még csírájában kell elfojtani az ilyet, mert ha nem reagálod le azonnal, akkor a fejedre fog nőni.
2014. ápr. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 x) ***** válasza:
54%
Azért azt még hozzátenném, hogy mi az istennek kell lovat venni, ha ilyen alapvető dolgokkal nem vagy tisztában? Egy-két atyai nagypofon meg határozottság és leszokik róla. Bár igazából az ilyen mértékű csipkedés meg agresszió általában a tisztelet teljes hiányát jelenti, amit kicsit hosszadalmasabb munka kiépíteni.
2014. ápr. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Addig üssed, amíg meleg!
2014. ápr. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%

A "rászólást" NEM ÉRTI a ló! Következetesen kell nevelni. Ha egyszer nem engedsz meg neki valamit, akkor azt legközelebb se, még ha bociszemekkel néz rád, akkor se.

Írta egy válaszoló, és teljesen egyet is értek vele, hogy minek vesz olyan lovat, aki még ezekkel az alapokkal sincs tisztában? Járnál inkább vmi neves edzőhöz tanulni, és ha már tudsz valamennyit, akkor kéne csak a saját ló...

2014. ápr. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
63%

Ez nem edzés kérdése... habitus. Sok kiscsaj azt hiszi, hogy a lóval le lehet bratyizni... pedig még egy kutyussal se nagyon.

A lóval katonásan kell bánni. Abban viszont a kiscsajonak nem telik öröme. (Meg a lónak sem.) Úgyhogy simogatják a fejét meg répáztatják, meg minden, a ló talán meg is tesz nekik ezt-azt, de vészhelyzetben irányíthatatlanná válik, és ebből előbb utóbb meg is van a baleset. Akkor aztán írnak a faszbúkra olyanokat, hogy "milyen hálátlan ez az Ezüstcsillag, én hülye babusgattam, ő meg otthagyott törött lábbal az erdő közepén" és komolyan nem értik, hogy ez miért így történt.

2014. ápr. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

5.vagyok


6-os kiválóan leírta a szitut :D

2014. ápr. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ha csipked vágd szájon, ha meg rúgkapál, akkor rúgj alá kettőt.

A lovak ezzel kommunikálnak, az erősebb a domináns. Megjegyzem a ló nem egyből lábat emelget, meg csipked, hanem ennek megvannak az előjelei is, pl eleinte csak sunyít, meg fenyegetőzik. Már akkor erélyesen tudatni kell vele, hogy ez nem tűrt viselkedés a részéről.


Most még vissza tudod szerezni a tiszteletet, de ha most nem rendezed le, akkor jó úton jársz ahhoz, hogy a lovad rövid időn belül veszélyes legyen (de csak a számodra), és rövid időn belül eladásra vagy vágóba kerüljön. Pedig ez nem a ló hibája, csak te hülye hagytad, hogy ő irányítson.

Szóval neveled meg mielőtt megrúg vagy megharap.

2014. ápr. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Nekem van egy lovam és ezt pont átéltem.

Először kikötöttem és úgy pucoltam mert féltem. Aztán a bizalmát elnyertem kicsit. Mára már gyönyörűen letudom pucolni és fel lehet nyergelni.

Javaslom h óvatosan pucold mert csikis lehet. Gumis vakaróval és nagyon puha kefével pucold.

Vagy még úgy is kehet h alma, répa előtte és úgy nem fog csípkedni és harapni

2014. ápr. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Határozottság.... alárúgni azért nem kell,mert a hasát nem szabad rugdosni,viszont megkínálod a nyakát nyitott tenyérrel az egy jó kiindulás.
2014. ápr. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!