Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem a kutyámat?

Hogyan neveljem a kutyámat?

Figyelt kérdés

Na az elején...

14 éves vagyok, kb 3 éve, pár hetesen kaptam egy kis németjuhász kutyát, jól elvoltunk kicsi korától, viszont nem tanítottam, mert még nem értettem ezekhez a dolgokhoz, és már késő, most 3 éves, már ennyi idő alatt nagyon összebarátkoztunk, egyáltalán nem hallgat rám, csak akkor ha megvan kötve, de amikor elengedem, akkor süket, semmire nem hallgat, de attól nagyon szereti a családunkat, engem még jobban.

Néha etetem, itatom, anya szokta így rendezni, mert suliban vagyok, de én játszok vele, és takarítom.

Annyira lelkes mindig, hogy ott ugrál, és azt sem tudom, hogy szabaduljak tőle, de csak akkor, amikor megvan kötve, ha elengedem, akkor csak a szabadság a fontos, semmi más.

Ma ugrált megint, és véletlenül rá léptem a lábára, felvonított, és ugatva, mérgesen kapálódzott rám, úgy mentem arrébb, mert a kutya mérges volt, hát utána nyugszi volt, megsimogattam, meg le is feküdt hogy simogassam.

Ez lehet valamilyen hatással a kapcsolatunkra, mert igaz hogy simogattam, de mégse volt olyan mint azelőtt, a kutya valahogy nem volt már olyan játékos. Lehet valamilyen hatással?

Ez az egyik kérdés, a másik az, hogy hogy tanítsam, mert túl nagy, a kutyaiskola jó ötlet lenne ilyen korban, és ha igen, mennyibe kerülne óránként vagy napi, vagy nem tudom.

Köszi



2014. ápr. 22. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Kutyaiskolát vagy kiképzőt ajánlanék mindenképpen.


Merre vagytok helyileg?

2014. ápr. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nyíregyházától 15-20 km-re.
2014. ápr. 22. 18:07
 3/5 A kérdező kommentje:

A kutya mérges volt rám ugrált, ugaott, és kapálódzott, és azóta nem olyan lelkes, amikor velem van.

Odafut, meg lefekszik simire, meg ha megállok egy helyben, akkor körbe megy rajtam, a kezemet nyalogatja, aztán leül elém és bámul a nyelvét lógatva lihegve, a farkát általában, de nem mindig csóválja.

Rontott ez a kapcsolatunkon, és ha igen, akkor ez nagy baj, és lehet még ugyanúgy ember-kutya szeretet, és hűség?

2014. ápr. 22. 18:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy ez ront a kapcsolatotokon. "Balesetek" mindenhol történnek.


Kutyasuli ügyileg nem tudok sajnos segíteni, elég messze vagytok.

2014. ápr. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ja, tudom balesetek, csak a kutya mégis megijesztett, azthittem nekem ugrik, és így?
2014. ápr. 22. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!