Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért mondta ezt? Tereplovaglá...

Miért mondta ezt? Tereplovagláson, ha valaki lemarad, másokat is veszélybe sodor?

Figyelt kérdés
Szóval oktatóm kivitt terepre, 6an voltunk, nem szabadott beelőzni egymást. Én voltam a 4., kicsit lemaradtam, hiába próbáltam hajtani a lovat, nem akart menni :SS Ja és 5. és 6. lovas mögöttem volt még. Esetleg attól ijedhetett meg, mert úgymond én lettem a második "első" így, ha valami gáz van, mert én is így most elöl mentem??

2014. máj. 1. 20:52
 1/9 A kérdező kommentje:
És hozzáteszem, hogy nem tudok vágtázni.
2014. máj. 1. 20:53
 2/9 A kérdező kommentje:
És úgy értettem a 2. elsőt, hogy a 3. lovas és köztem volt néha nem is olyan kicsi hézag, ráadásul minden sáros volt, ha lemaradtam, csak ügetésben tudtuk beérni őket. Ott pedig nem mertem hajtani a lovat, ahol sár volt.
2014. máj. 1. 20:56
 3/9 anonim ***** válasza:

Lehet szimplan arra gondolt, ha veled es a lovaddal tortenik valami es megbokrosodik elvagtazik veled valahova, akkor egyreszt a mogotted levo livak utanad mehetnek (ha rajtuk is gyakorlatlan lovas ul) + o aki elol van nem tudja mi tortenik esetleg nem hallja meg, ha jelzel neki es igy neki is olyan szituba kell belemennie pl. utanad vagtatnia a sajat lovaval, ismeretlen terepszakaszon es iranyba, hogy ok is ugyanugy megserulhetnek, amig teged keresnek.

Vagy egyszeruen csak annyi hogy ha te lemaradsz es veled lesz valami vagy a mogotted levokkel es o errol nem tud vagy nem tud idoben segiteni, akkor attol meg az o felelossege, ugyanis neki kellett volna egyben tartani a csapatot es eszrevennie a lemaradokat. Azaz veszelybesodrod őt, mert őt fogjak felelőssegre vonni. (de en csak az emberkirandulasokbol indulok ki, nem ismerem a lovasturakra vonatkozo pontos szabalyokat)

2014. máj. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért nem szabad lemaradni, mert kezdő lovasok alatt a lovak sokszor számukra váratlan dolgokat tudnak produkálni. Ha lemaradsz és a lovad a többi után vágtázik, azzal nem csak te kerülsz veszélybe (most felejtsük el, hogy mekkora felelőtlenség vágtázni nem tudó lovast terepre kivinni...), hanem a mögötted lévő lovak is megiramodhatnak, belemehetsz az előtted lévőkbe vagy elragadhat a ló és magaddal viheted a többi ötöt is.
2014. máj. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 x) ***** válasza:
55%
Ha nem tudsz vágtázni akkor mi az istent keresel egyáltalán terepen?! Vagy egyáltalán szabadon, futószár nélkül?
2014. máj. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!

Hármas, ezt miért tőlem kérdezed? Itt járnak terepre olyanok, akik nem tudnak vágtázni. Ha jól tudom, az oktatóm csak az ügetést oktatja futószáron. Ez rossz?? Bocsi, de kezdő lovas vagyok úgyhogy ne támadjatok le légyszi. Keresnem kellene valaki mást? Egyébként azt mondta egyszer, hogy a vágtától még messze vagyok.

2014. máj. 2. 13:03
 7/9 x) ***** válasza:
Igen, ez így elég rossz. Akkor szoktuk a lovasokat leengedni futószárról, amikor már mindhárom jármódban valamilyen szinten biztosan ülnek a nyeregben. Ez azért kell, mert ha szabadon vagy, bármikor megugorhat alattad a ló, és ha nem tudod kiülni a vágtát vagy megijedsz tőle, abból komoly baleset lehet. És az még esetleg oké is, hogy bent a karámban lovagolsz egy kicsit szabadon, de terepre a legnagyobb felelőtlenség kivinni egy kezdő lovast, aki nem tud vágtázni. Mert a karámban nem tud hova menni a ló, lehet, hogy vágtázik veled pár kört vagy leesel, de akkor még mindig biztonságban vagy. Terepen viszont forgalmas út, kóbor kutyák, szögesdrót közelében vagytok. Ha a ló megugrik alattad, ki tudja hol áll meg. És az egy dolog, hogy mondjuk a te testi épségedet lesz.rja magasról az edződ, de amellett még mindig ott van a tény, hogy bármi történik veled lovaglás közben, az a lovarda felelőssége. Illetve persze, saját felelősségedre lovagolsz, de gondolom a szüleid nem téged fognak beperelni, ha összetöröd magad terepen, mert nem tudsz vágtázni. És így nem csak a saját, de a többi lovas testi épségét is veszélyezteted. Mert ha egy ló megugrik, megy utána a többi is, mert ménesben élő, menekülő zsákmányállatok.
2014. máj. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
x) köszönöm, hasznos volt nagyon!! Most oké eddig 2x voltam terepen, de akkor legközelebb megkérem, hogy ne vigyem, hanem először tanítson meg futószáron. Egyébként kérdeztem, hogy aki azt kéri, futószáron tanítja-e vágtázni, most ha kérem akkor azt mondta, hogy úgy tanít. Amúgy lovász végzettsége van, nagyon jófej, a lovaira is vigyát meg minden, tisztességes, ezért nem szívesen hagynám ott a lovardát. De te mit tennél a helyemben?
2014. máj. 2. 14:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmiképpen sem mennék újra terepre, hanem megérném az oktatót, hogy tanítson meg futószáron és szabadon a pályán vágtázni. Én 4 évi folyamatos lovaglás után mentem először terepre, de nem azért mert béna vagyok vagy hasonlók, csak akkor tudtam biztonságban kimenni terepre. Meg attól is függ, hogy milyen a ló. A 2.terepemen egy nagyon aranyos pónin mentem, de ettől függetlenül ugyanúgy megijedt, kibakolt, és 2× is leestem akkor róla.
2014. máj. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!