Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kérhetek el tartásdíjat ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérhetek el tartásdíjat ha megváltozott a jövedelmi viszonyom, és veszélybe került a lakhatásunk és a megélhetésünk? Kiskorú kislányommal élek albérletben, sajnos leszázalékolta így 4 órában dolgozom!

Figyelt kérdés

Volt férjemmel 16 hónapja váltunk el törvényesen.Ő külföldön dolgozik,6.éve.Három közös gyermekünk van ,a középső lányom(18) vele szeretett volna marad a nagyobbik lányom(21)szintén vele maradt.Én lemondtam a családi házunkról,mivel jelzálogot vettünk fel és a havi törlesztőrészletet nem tudtam fizetni ezért albérletbe kellett költöznöm.Bírósági végzés úgy rendelkezett ha kiköltözöm akkor lekerül a nevemről a ház és a jelzálog is ez a mai napig nem történt meg.Nem tudom beadni az önkormányzat felé a lakásigénylésemet.A gyermekeimet néztem,nehéz döntések voltak ezek.Tartásdíjat egyikőnk sem fizet a másiknak,mivel mindkettőnknél van egy kiskorú.Viszont nem nézték a jövedelmi viszonyainkat sem.

Sajnos most odáig jutottam,hogy nem tudom fizetni az albérletet,és nehezen tudom megvenni az ennivalót is.

Kérem aki tud érdemi jó tanáccsal segíteni írja meg!Köszönöm!


2014. jan. 19. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:
33%
Nem, mivel dolgozol.
2014. jan. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%
Bemész a bíróságra ingyenes tanácsadás napon. Előadod a helyzetedet és meg fogod kapni a választ, kérhetsz-e, vagy nem érdemes.
2014. jan. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. jan. 19. 20:52
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Tartásdíjat egyikőnk sem fizet a másiknak,mivel mindkettőnknél van egy kiskorú."


Ezt nem igazán értem. Ha vele van egy TIZENYOLC és egy HUSZONEGY éves "gyerek" - akkor ők már nem kiskorúak. Ez által gyerektartást sem kell fizetni utánuk, csupán rokontartást. Melyet viszont saját megélhetés rovására NEM KÖTELEZŐ fizetni! Míg a 18 év alatti gyermekre gyerektartást KELL fizetni - akár saját megélhetés rovására is.


Ezt csak úgy mondom...

2014. jan. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!