Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A patkolás milyen hatást...

A patkolás milyen hatást gyakorol a lovak ízületeire és inaira?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat,hogy tönkreteheti az ízületeket, de olyat is ,hogy mechanizmusával támogatja a sérülékeny inakat? Valaki tudna erről írni ?

2014. máj. 3. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:

ez nem ilyen egyszerű, több iskola van, van aki ebben hisz, van aki abban.

van, aki szerint a patkó ördögtől való és a lovat úgy kell tartani, ahogy a természetben is élne és akkor nem lesz szüksége patkolásra (ami nagyon jópofán hangzik, de ne felejtsük el, hogy a természetben nem dolgozik a ló, nem jár betonon, nem kap abrakot, legel és nem szénát eszik, stb). akik körmöléssel a "természetes pataalakulást" próbálják meg elérni nagyon sok érvet hoznak fel neked a patkó ellen, a youtubeon is találsz csomó videót, ahol épp üget egy ló patkóban betonon és ez lelassítva megmutatja, hogy milyen káros, mert megfékezi a pata természetes "pulzálását".


én meg azt mondom, hogy ez egy nagyon komoly szakma, a legfontosabb, hogy ha lovad van legyen egy hozzáértő, tapasztalt, megbízható kovácsod és majd ő megmondja, hogy hogy mit kéne.


továbbá leegyszerűsítve, ha olyan a talaj (pl köves-sziklás környék, vagy akár csak agyagos, ami nyáron beton keményre szárad) a ló patája pedig nem tökéletes szerkezetű, akkor nincs mese, patkolni kell, különben elfogy a körme maga alól.

ha viszont jó minőségű a körme, nem törik és te sem használod napi 60 km-re és betonon se kell sokat mennie, akkor nem kell megpatkolni, nyilván úgy a legjobb és legtermészetesebb neki.

2014. máj. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól függ!

Ha xarúl van meg patkolva akkor károsan. Ha jól semmilyen hatással nincs. Sőt vannak gyógypatkók is amelyek kifejezetten javítják a ló lábtartásást.

2014. máj. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nem korrekciós és nem is sarkas a patkó, akkor az égvilágon semmilyen más hatása nincs, mint hogy ott van a ló lábán a pata és a talaj között. Ha korrekcióhoz használják, vagy nem megfelelő patkót tesznek fel, vagy nem megfelelő módon, az lehet rossz hatással a ló lábaira.


Egyébként hihetetlen, hogy már itt is megjelent a "természetesség". A lovardánkban az egyik lóhoz "természetes" "kovács" (nyilvánvalóan nem képzett kovács, hanem hókuszpók) jár, aki szerint ugye a patkó a lónak nem "természets" (de a lovaglás sem, meg az istállózott tartás sem, az abrakolás sem, meg még annyi minden más). Látni kéne a lónak a patáit, komolyan...rémálom.


Itt van erről egy jó kis cikk: [link]

2014. máj. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én láttam "természetes körmöléssel" megnyomorítani egy lovat kb 1 hónap alatt, amit gyógypatkóval fél év alatt tettek helyre... szóval óvatosan!
2014. máj. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen mostanában én is láttam a természetes körmölők elterjedését, de azért nem hiszem h évek,évtizedek tapasztalata áll a hátuk mögött,mint a legtöbb szakképzett kovácsé mögött. Mindenesetre sokáig volt rosszul körmölve a lovam, meg elég eltérő módon nő az első két patája, a mostani kovácsunk igen jó,tapasztalt, ha legközelebb jön kifaggatom, bár az még pár hét.
2014. máj. 4. 13:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt még elfelejtettem megírni, hogy az illető "kovács" azt hiszem 3-4 ezer forintért, két-három óra alatt "megtanította" körmölni a kedves lótulajdonost, természetes módon. Egy rémálom ez az egész "természetesség", nem tudom, még hány lónak meg megnyomorodni testileg-lelkileg, hogy erre az emberek rájöjjenek.
2014. máj. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!