Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hobbiló takarmányozása?...

Hobbiló takarmányozása? (télen, nyáron)

Figyelt kérdés

A lovam hetente kb. 5-6 órát dolgozna (talán még sokat is mondok).Reggel felkelek ki viszema legelőre, délután ha hazaértem legalább 1 órát dolgozik ezután már az ápolás és az etetés vanhátra.Rideg tartásba lenne, estére karámba zárva.


1.Elég ha kiviszem reggel a legelőre vagy előtte adjak neki takarmányt?

2.Milyen takarmányt kell adni a melegebb hónapokban és mennyit ha közben lehetséges a legeltetés?

3.Ill. ha nyáron csak a takarmányt kapja?

4.Milyen takarmányt kell adni a hidegebb hónapokban és mennyit?

5.Melyik hónaptól kell növelni a takarmány adagját?


Én úgy képzelem el, ha nem tudok legeltetni adok neki 2-3 talicska szénát.

Este 6-7 körül adok neki 2 fándli zabot, hozzá 1-2 répa vagy alma.


Ez így megfelelő lenne, nekem kicsit kevésnek tűnik.

Ha tudok még árakat írni hogy kb mennyibe kerül 1 hónapban nyáron ill. télen meg köszönném.


2014. máj. 5. 11:32
 1/3 anonim ***** válasza:

A munka nehézségéhez igazítsd az etetést.

Miénk is így van tartva legelőn. Reggel és este is kap 1,5 fándli zabot, fél fándli árpával + vacsira szénát. Amúgy ha jó fű van a legelőn és nem kezd kopár lenni, akkor a széna mennyisége elenyésző.

Mi télen szoktunk egy kis kukoricát is adni, nyáron nem.

A zab és árpa arányaival lehet játszani, mert van olyan, hogy a ló kicsit energikusabb lesz a zabtól, ha nincs ledolgozva, virgoncabb, nagyobb a menőkedve. De erre majd úgy is ráéreztek. A lényeg, hogy a változások az étrendjében fokozatosan történjenek, ne hirtelen.


Télen legelőn több szénát kap, illetve, ha hidegebb az idő, akkor bent alszik az istállóban, akkor ott kap még egy fél kisbálával estére.

2014. máj. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez abszolút a lótól függ.

Az abrakot a lehető legtöbb részre el kell osztani, legalább kettő, de akár három részre is. Ha reggel és este adsz neki, az is tökéletes. Reggel mielőtt kimegy, este miután bejött.

Indíts azzal a mennyiségű zabbal, amennyit az eladójától kapott és ha sovány, fokozatosan emeld és majd meglátod, hogyan reagál rá. Ha nem tud legelni, széna lehetőleg mindig legyen előtte, de 10 kiló körül mindenképp kapjon egy nap. Télen kis kukoricát lehet adni, de nem feltétlenül, én nem szeretem adni, inkább próbáld csak emelni a zabadagját a tél elején, vagy egészítsd ki más szemessel, pl. árpával, aztán majd meglátod.


Hogy mennyibe kerül mindez, az nagyon sokmindentől függ. A ló hasznosításától, a takarmány minőségétől, illetve hogy mikor veszed, milyen áron. Átlagban számolhatsz napi 10-15 kiló szénával és napi 2 fángli (kb. egy kiló) zabbal.

2014. máj. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Úgy érted a két lovad. Vagy lovad és pónid. Vagy lovad és a kecskéje.

Ha az a legelő minimum egy hektéros,bő füvű akkor csak este kell neki széna.

Estére 2 fandli áztatott vagy roppantott zab. Bőven jó.

2014. máj. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!