Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lónak lehet allandoan, széna...

Lónak lehet allandoan, széna helyett Frissen kaszált füvet adni?

Figyelt kérdés

2014. máj. 10. 11:21
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem. Vagy tedd nagyon jó minőségű legelőre (éjjel-nappal hozzáteszem, mert a ló nem csak napközben legel), ha a szénát teljesen ki akarod golyózni az etetésből, vagy ha ez nem megoldható, akkor kapjon szénát.

Kaszált füvet nem etetünk szénamennyiségben! Kaphat 1-1,5 villával nassolni, de ennyi.

2014. máj. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne kaphatna kaszált füvet? (Azon kívül, hogy az esetleges mérges növényeket nem tudja kiválogatni belőle.)
2014. máj. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Első válaszoló kommentje butaság. Ha a ló hozzá van szokva akkor lehet,nem egy helyen adnak nyáron csak kaszált füvet napi három-négyszer.


Az én lovaim egész délután legelnek legelőn,estére pedig a szénájukba keverik egy talicska kaszált füvet.

2014. máj. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

a lényeg a fokozatosság, ha fokozatosan hozzászoktatod, akkor igen, teljesen kiválthatja a szénát.

de a kaszált fűvel nagyon gondosan kell bánni, folyamatosan forgatni kell, hogy nehogy berohadjon és csak figyelni kell arra, hogy valóban ne legyen benne mérgező növény, stb.

2014. máj. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves hármas, a válaszodban írtad, hogy lovaid a kaszált füvet kis adagokban kapják napi 3-4 alkalommal, estére pedig hiába kapnak még kaszált füvet is, szénát is adsz mellé.


Nem azt mondtam, hogy egyáltalán nem ehetnek kaszált füvet. Legelőszezonban kell is a lónak, bár a legideálisabb maga a legelő volna. Én azt mondtam, hogy a kaszált fű nem helyettesíti 100%-ban a szénát. Egyrészt azért, mert a friss zöldtakarmányból a ló bezabálhat, aminek kólika, fosás, súlyos esetben patairha gyulladás az eredménye. Másrészt azért, mert ha ilyen módon nem adhatunk neki annyi zöldtakarmányt etetéskor, mint amennyi szénát nyugodt szívvel elétehetnénk, nem is juthat így megfelelő mennyiségű rosthoz, ami szintén bélsárpangáshoz és kólikához vezethet.

A szénát 100%-ban helyettesíthetű a legelőfű, ha a ló ideje nincs az ember által korlátozva (lovaglás, istállóba be és kihurcolás), ám ha ez nincs biztosítva neki (megjegyzem ilyen kegyben általában csak a vágólovak részesülnek sajnos), akkor legalább estére, igenis kell neki a széna. Lehet zölddel keverni ezt is, ahogyan te is teszed.


De a kaszált fű a szénát teljes mértékben kiváltani nem fogja. Első voltam.

2014. máj. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
akkor meglepődnél, hogy "falun" nagyon sok ló tavasztól őszig kaszált füvön él, nincsenek kirakva legelőre, bár tény, hogy nem korlátlan mennyiségben kapják, hanem villázva, de amíg ott a zöld fű a patakparton nem bontanak szénabálát.
2014. máj. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Gondolom ezek a lovak megoldják máshogy a rosthiányukat, pl: a karámfa rágcsálásával. Na meg nem tudom, mennyire vannak ezek a lovak munkára fogva, de nekem kicsit meredek elképzelésnek tűnik a legelő nélküli csak kaszált fű és széna semmi elrendezés.


Már csak hogy egy egyszerű példával támasszam ezt alá:

"Egy átlagos ló napi akár 30-40 kg-nyi zöldtakarmányt is elfogyaszt. Ekkora mennyiséget azonban nem életszerű kaszált zöldből biztosítani, de napi 10-20 kg/ló adag kellemes változatosságot biztosít az év nagy részében száraz takarmányon élő lovunknak."


Ha ezt a 10-20kg-ot meg is kapja több részletben, a maradék 20-30kg-nak megfelelő zöldet mivel pótolják, ha szénát nem kap, legelője pedig nincsen, hogy lelegelje magának?


(Az idézet forrása: [link] )

2014. máj. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igaz itt fűnyíróval nyírt fűről van szó, de azért érdemes lehet elolvasni: [link]
2014. máj. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat!:)
2014. máj. 11. 10:54
 10/10 anonim ***** válasza:
a fűnyíróval nyírt szecska nem jó, mert eldugítja a lovat, és megdöglik. De a sima, hosszú szárú, frissen kaszált az ugyanolyan tökéletes, mintha maga a ló tépte volna le egy nagy réten.
2014. máj. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!