Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kötelező oltások fél éves kortól?

Kötelező oltások fél éves kortól?

Figyelt kérdés

Szeretném összegyűjteni azokat az oltásokat, amelyek elengedhetetlenek egy csikó életében, illetve azt is meg szeretném érdeklődni tőletek, hogy mikor, mennyi idős korában kell azokat beadatni. Az évenkénti oltások nem annyira érdekelnek (mert ezekkel tisztában vagyok), inkább csak csikó-kortól. Nemsokára kicsi lesz a háznál :-)

Össze szeretnék mindent gyűjteni, hogy amikor az állatorvos elé állok, akkor ne úgy nézzek rá, mint egy kuka. Válaszaitokat előre is köszönöm!



2014. máj. 13. 18:04
 1/3 A kérdező kommentje:

Oh, bocsánat, nem tudom miért írtam úgy a címet, hogy fél éves kortól :-/

Javítva:

Kötelező oltások csikó korban?

2014. máj. 13. 18:07
 2/3 anonim ***** válasza:

Ugyan azok, mint felnőtt korban, csak gyakrabban. A lovasok.hu-n ezt ajánlják:


Influenza:

1. oltás: 5 hónapos kor

2. oltás: 6,5 hónapos kor

3. oltás: 12 hónapos kor

Ismétlő oltások: 6 havonta


Herpesz vírus:

1. oltás: 5 hónapos kor

2. oltás: 6,5 hónapos kor

3. oltás: 12 hónapos kor

Ismétlő oltások: 6 havonta


Tetanusz:

1. oltás: 4,5 hónapos kor

2. oltás: 6 hónapos kor

3. oltás: 11,5 hónapos kor

Ismétlő oltások: évente


Veszettség:

1. oltás: 7 hónapos kor

Ismétlő oltások: évente


Én veszettségre nem oltatok, az influenza!tetanusz mehet egybe, olcsóbb, a herpeszt is lehet vele kombinálni. Félévente ajánlják mindegyiket, én a tetanuszt az influenzával félévente adatom, a herpeszt évente.

2014. máj. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Oh, nagyon köszönöm!
2014. máj. 13. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!