Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lépésből állj, illetve helyben...

Lépésből állj, illetve helyben állás problémákkal kapcsolatban adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés
A lovam nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem áll meg lépésből. Vágtából ügetésbe, ügetésből lépésbe gond nélkül vissza lehet venni, de a lépésből áll nagyon ritkán sikerül, akkor is 1 másodperce hajlandó megállni. Ugyanez van felszállásnál, nem oldalra lép el, hanem amint a pályára lépünk, ő már menne előre, és akkor is probléma, hogy megálljon egy helyben, míg felszállok. De nem csak a felszállásnál van ez, hanem például ugyanígy ha felmegyünk a pályára, és futószárazni készülök, azt sem tudja kivárni, míg a futószárat felcsatolom rá, vagy beállítom a felszerelését, akkor is már indulna előre. Ha hátról a megállás nagy ritkán sikerül, és 1 másodpercnél tovább tudom ebben az állapotában tartani, türelmetlen lesz, és kaparni kezd. A megállás segítségeit helyesen adom. A hátraléptetést még nem tanulta. A ló most lett 5 éves, negyedik hónapja van nálam, egy pörgős sportpóni herélt. Viszont futószárazás után miután kimozogta magát, és úgy szállok fel, akkor áll mozdulatlanul, meg nem indul el amikor felszállok rá akkor sem. Vagy lovaglás közben, miután már mozgott kb. 20 percet, és valamiért leszállok róla és újra felszállok, akkor is már áll szépen. Találtam egy hasonló kérdést itt ebben a témában, a rá adott válaszokban mind le volt írva, hogy kell a megállást véghezvinni, én azokat mind ugyanúgy alkalmazom, de ez a ló mégsem reagál rá.
2014. máj. 15. 23:51
 1/5 anonim ***** válasza:

hát én egyet tudok tanácsolni: gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás!


terepen nagyon jól tud jönni, ha meg tud állni a lovad.


helyből a felszállással kezdeném. nagyon egyszerű, addig nem ülsz fel, amíg nem áll meg. ahányszor ellép, amíg át nem raktad a lábad annyiszor kell újra kezdeni.


ez türelem játék! nem szabad felhúznod magad! egy nyugodtabb napodon kezdd el. és később is alkalmazd, amíg meg nem tanulja.


ez külön kezelendő a menet közben megállástól. az most kivételesen nem is baj, hogy nem tud hátralépni, mert amúgy más ló ami nem szeret megállni azzal váltja ki.

ezt nem tudod máshogy elérni, mint hogy folyamatosan gyakorlod és addig cseszteted, amíg meg nem áll. először elégedj meg azzal, ha egy pillanatra megáll és már mehet is tovább, aztán növeld az időt. türelem és nyugalom! meg fogja tanulni. ez nem bonyolult dolog, meg fogja érteni, csak nem szabad ráhagyni.


kezdetben csalhatsz azzal, hogy egy sarokba állítod, ahol előre és oldalra legalább nem tud kilépni.


15 éve van saját lovam, most a 6., nem vagyok különösebben képzett lovas és eddig az összeset én tanítottam meg állni. menni fog!

2014. máj. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Így van, ez egy türelemjáték és eddig a ló nyert. Határozd el, hogy addig nem szállsz fel, amíg meg nem áll legalább az elején. Ha elidu, amikor a lábadat a kengyelbe teszed, akkor kiveszed és vársz és újra próbálod. Ha ez fél órába telik, akkor annyiba. Minél többet áll a ló, annál biztosabban fog megállni a későbbiekben. Lovaglás során is állítsd meg, ugyan úgy gyakoroljátok az álljt, mint bármi mást. Nyugodtan lehet vele határozottabbnak lenni, majd rájön, hogy a kis segítségre is meg kell állnia. Álldolgáljatok nyugodtan több percet is egy-egy alkalommal lovaglás közben is és előtte is. Minél tovább, annál jobb.


Az én lovam a kikötőnél nem bírt megállni (telivér, nem nagyon volt megkötve azelőtt). Minden nap megkötöttem és hagytam, hadd kínlódjon, gondolkozzon legalább 10-15 percet magában, a végén csak rájött, hogy nem jut sehová, most már áll, mint a cövek. Ő sem szeret megállni munka közben, ezt is ugyan úg gyakoroljuk, mint a kikötést. Ha ellép, mindig visszaléptetem ugyan oda és ott álldogálunk szépen. Egyre jobb.

2014. máj. 16. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
20%

Ezt az én oktatóm úgy oldotta meg, hogy elkapta a két szárat a ló álla alatt, és megrázta a zablát a pofájában, mint foxi a lábtörlőt. Egyből nyugton tudott maradni a büdös gebéje, amíg felmásztak rá.

Amikor meg menetből kellett megállítani, ugyanez volt a metódus, ha nem akart megállni az egyértelmű testsúly és szársegítségekre, akkor "fűrészeltem" kicsit a zablával a szájában, oszt mivel a ló okos állat, egy idő után rájött, hogy jobban jár, ha úgy pralíroz, ahogy akarjuk tőle.

2014. máj. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat! A felszállásnál azt szoktam javarészt tenni, amit írtatok, hogy addig próbálkozom, amíg végül meg nem áll. Néhány alkalommal viszont bevallom előfordult már, hogy elfogyott a türelmem, és rákiabáltam, vagy a szügyére kapott tényérrel egyet. Viszont ezzel a módszerrel nem értem el jobb eredményt, mert a rákiabálástól, és attól, hogy érezte rajtam a feszültséget, ő is feszült lett, megijed, és még jobban bepörgött, és így még nehezebb volt megállásra bírni. Úgyhogy az agresszív megoldásokat inkább kerülném, és a kivárásos technikát folytatom tovább. Hátról való megállásnál megpróbáltam azt, hogy a falnak vezetem, majd a fal előtt adom az állj segítségeket, így gondoltam kénytelen lesz megállni és valahogy talán összeköti a kettőt. Hát, őt a fal sem nagyon állította meg, mert simán nekiment fejjel több alkalommal is, majd félig felkenve magát próbált kifordulni. A sarkot is megpróbálom majd. De akkor kitartóan próbálkozom tovább! Köszönöm!
2014. máj. 16. 20:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Magadnak segítesz, ha eleinte kézen próbálkozol, mert ha forog is körülötted, könnyebben vissza tudod fogni, mint nyeregben. Álldolgáljatok 10 perceket minden nap a pálya közepén, le fog neki esni, hogy nem jut sehova.

A leglényegesebb pont, hogy ha eldöntötted, hogy álltok még, akkor álljon a ló, ha törik, ha szakad, mert különben csak azt tanulja meg, hogy érdemes kitartóan próbálkozni. Ha úgy érzed, nem megy, inkább állítsd vissza még pár másodprcre és léptesd előre, majd később állítsd meg újra.

2014. máj. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!