Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen kötelezettségeim...

Milyen kötelezettségeim vannak a munkaügyi hivataltól kapott állásajánlattal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Kaptam egy levelet, hogy megfelelő állásajánlat érkezett részemre és kötelezettségemnek tegyek eleget azzal, hogy küldjem el önéletrajzomat a megadott e-mail címre és másolatban az ügyintézőnek a munkaügyiből. Ez megtörtént. A munkaadó is válaszolt és érdeklődött, hogy aktuális-e még a jelentkezésem. Igazság szerint nem, mert függőben van egy minden szempontból jobb ajánlat, ami nem biztos egyelőre - de nem szeretnék törlődni a rendszerből, amíg kiderül tényleg sikerül-e. Mit csináljak? Ezt a felajánlott munkát nem szeretném elvállalni. Ezért kizárhatnak a regisztrált álláskeresők közül, ha nemleges választ adok? Hiszen a kötelezettségemnek eleget tettem és jelentkeztem. Végigolvastam alaposan a kiküldött levelet és a munkaügyis regisztrációról szóló papírt és abban sem találtam erre vonatkozóan információt, hogy mit takar az együttműködés ilyen esetben.

#Munkaügyi Hivatal #felajánlott állás
2014. febr. 17. 16:53
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Hihetetlen, hogy állást ajánl a munkaügyi központ! Nekem sose ajánlott semmit.


Egyébként meg el kellene menned állásinterjúra, még ha nem is akarod. Azzal csak eleget teszel...

Interjún pedig legyél direkt béna, unszimpatikus, mondj magadról sok rossz tulajdonságot, hogy ne téged válasszanak. Sőt elmondhatod, hogy van függőben egy állás, és ha felvennének oda szeretnél menni. Így nem téged választanak majd, de eleget tettél...

2014. febr. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
el kell menned az interjúra és ha fel akarnak venni, köteles vagy elfogadni, tehát én se tudok mást mondani, bénázd el:D
2014. febr. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy azon kívül, hogy játszod a szerencsétlent, mondd meg, hogy csak addig mennél oda dolgozni, amíg nem találsz mást, és mondd meg azt is, hogy csak úgy tudod aláírni a munkaszerződést, hogy benne van, hogy elengednek állásinterjúkra, ha kell menned.... :) Így tuti nem fogsz nekik kelleni.
2014. febr. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat, igyekszem béna lenni... :) Amúgy a sors különös fintora, hogy egy éven át semmivel nem kerestek meg, most meg amikor végre kilátásban van valami, ilyenekkel kell gyötrődnöm. Amúgy ez mindenkinek kellemetlen, főleg, hogy a munkaügyiben is jeleztem már 1-2 hete, hogy mi és hogyan van kilátásban és ez hogyan érint engem, erre richtig bekavarnak valami teljesen mással...
2014. febr. 18. 09:32
 5/9 anonim ***** válasza:

Menjél el, és intézd el , hogy ne úgy tünjön, hogy Te nem vállalod el.

Az egész arra megy ki, hogy töröljenek a statisztikákból.

2014. febr. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Elintéződött a dolog, az lett a megoldás, hogy ők hosszútávú együttműködést szerettek volna, én meg mondtam, hogy ezt nem tudom garantálni, mert függőben van egy másik komoly ajánlat és ha az sikerül, azt el fogom vállalni. Ők pedig erre mondták, hogy nem ilyen rövidtávú megoldásban gondolkoznak, így elutasítják a jelentkezésemet. Azért kicsit bennem van, hogy nem szeretnék két szék közül a padlóra esni, főleg ilyen gazdasági helyzetben - de végül is most már kár ezen rágódni. Az előttem szólóval pedig 100%-ban egyet tudok érteni: egyértelműen úgy javítják a munkanélküliségi statisztikákat, hogy mindent megtesznek azért, hogy törölhessék a regisztráltakat. Nagyon könnyen ki lehet esni a rendszerből...
2014. febr. 19. 10:58
 7/9 anonim ***** válasza:

5. v. újra!


Nekem mondod! :) Felsőfokú (pedagógusi) végzettséggel akartak kiküldeni "utcai tevékenységre". Bepróbálkoznak.


És a hivatalos iratokba mit ikszeltek be? Mert az kellene, hogy nem a Te hibádból van az egész, és akkor megy tovább a regisztráció.

2014. febr. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, így történt, hogy ők nem találtak megfelelőnek a pályázók közül, nem én nem voltam együttműködő.
2014. febr. 23. 23:24
 9/9 anonim ***** válasza:
Na szép, nem mai a téma tudom, de ha a munkaügyi engem is nyuvasztana ilyennel, én is akarok ilyen menekülő kiskaput, hogy elcsesszem az interjút, mert most álláskeresői státuszban vagyok néhány hónapig, addig meg kibekkelem valahogy :D
2018. márc. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!