Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mlyen lovas továbbtanulási...

Mlyen lovas továbbtanulási lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
Érettségi után szeretnék lovakkal foglalkozó szakmát tanulni például: belovagló,lovas edző oktató esetleg túravezető. A kérdésem az lenne hol vannak Magyarországon olyan lehetőségek ahol megéri továbbtanulni ilyen téren?

2014. máj. 18. 17:53
 1/7 A kérdező kommentje:
Elnézést az elírásért : Milyen*
2014. máj. 18. 17:57
 2/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy csak egy szakmát szeretnél, vagy esetleg egyetemre is mennél. Amúgy az a baj, hogy nagyon nehéz elhelyezkedni a lovas végzettségekkel. Lovastúra-vezetőnek nem éri meg tanulni, ahogy belovaglónak, és lovásznak se. (Pedig a belovagló szerintem tök jó szakma.) A lovasoktató még egész jó, de akkor már inkább csinálnék egy szakedzőit ami úgy tudom diploma. Lehet még ménesgazdának is tanulni, az nagyon sokoldalú (lehet belőle diplomázni, de van felsőoktatási szakképzés is belőle Kaposváron), csak már ménesgazdából is lassan annyi van, hogy Dunát lehet velük rekeszteni. Lótenyésztőnek is lehet tanulni egyetemen, abból a kaposvári a legjobb.

Sok helyen lehet lovas dolgokat tanulni, nekem most kapásból a TF jutott az eszembe ahol lehet lovasedzőnek tanulni, meg ugye egyetemek vannak, pl. ménesgazda-Keszthely.

2014. máj. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Továbbtanulhatsz, elvégezhetsz képzéseket, kurzsokat, azonban ha lovakkal szeretnél foglalkozni, a lovaglás, mint hivatást űzni a legeslegfontosabb dolog, hogy a lovaglásod olyan minőségű legyen. Ebbe invesztálni kell nem kevés időt és pénzt, azonban hiába van mondjuk lovasoktatói papírod, ha magad sem tudsz többet, mint egy átlagos hobbilovas, nem fogsz tudni magasabb szakmai szintre lépni, mint a kezdő lovasok oktatása "húzd ki magad", nyomd le a sarkad" szinten.


Én a helyedben a lovastudásodba invesztálnám a képzések díját, mert ha az van, minden van, a papír önmagában semmit nem ér.


Aztán majd ha olyan szinten leszel, hogy eredményesen versenyzel, jó lovakat kapsz, le lehet tenni az edzőit és hivatalosan is versenyző lovasok felkészítésével foglalkozni. Ezen a szinten azonban senki nem a papírt nézi, hanem azt, hogy te, mint lovas mit tettél le az asztalra és hogy a tanítványaid mennyire eredmnyesek, vagyis hogy mennyire vagy jó szakember.

Olyan szakmált tanulj, amiből meg tudsz élni és finanszírozni tudod a hobbidat, aztán majd ha lesz rád akkora kereslet, hog fizessenek a munkádért, válhat a hivatásoddá a lovaglás.

2014. máj. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) 2.válaszoló elgondolkodtató a válaszod és egyetértek. Megkérdezhetem ,hogy az Eponáról mi a véleményetek?
2014. máj. 18. 20:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne fecséreld el az első és egyetlen ingyenes szakképzési lehetőségedet semmilyen lovas dologra, mert ebben alkalmazottként nincs jövő, vállalkozóként meg 50-100 milliót kellene beruházni, hogy egy szűk megélhetés kijöjjön belőle.

Keress inkább valami tisztességes foglalkozást, és akkor még hobbyból mindig lovacskázhatsz.

2014. máj. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha most érettségizék, akkor tuti ide mennék: Kaposvári Egyetem Agrár- és környezettudományi Kar Lótenyésztő, lovassportszervező agrármérnök BSc

Lehet lovasedzőnek is szakosodni. Ezt pedig meg lehet fejelni egy TF-es posztgraduális lovaskultúra oktató szakkal

2014. máj. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az Eponába megéri befektetni, de egyrészt kell hozzá némi lovastudás, másrészt még annál is több alázat. Ha még van néhány éved, járj díjlovas edzőhöz egyéni órákra és akkor lesz némi esélyed, mert ott nem a leperkált pénzért adják a papírt, sőt, nem is papír, hanem maga a tapasztalat számít.
2014. máj. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!