Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek ez a takarmányozás...

Szerintetek ez a takarmányozás jó?

Figyelt kérdés

Reggel kapnak szénát vagy lucernát illetve kb. 1 l abrakot. Délelőtt ki szoktam vinni őket legelni, majd d.u. 6 óra felé viszem be őket, ekkor kapnak szénát ( nem nagy mennyiseget)

majd kb. fejenként 1,5-2 l abrakot ( ez attól függ hogy mennyit, hogy vannak-e dolgoztatva vagy csak egész nap álnak, sétálnak).



2014. máj. 20. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Jónak tűnik :) de úgyis látod a kinézetén, mert nem egyformán hasznosítják a takarmányt.
2014. máj. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az alap jó, de hogy az adott lónak megfelel-e, az attól függ, hogy hogy néz ki tőle, hogy érzi magát a bőrében. Van, amelyiknek tökéletes, de van, amelyiknek sok vagy éppen kevés ennyi abrak.
2014. máj. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nekem nem tetszik. egyrészt nem értem reggel minek a lucerna nyáron, úgy, hogy még legel is.

másrészt nem logikus nekem, hogy reggel eszik szénát, egész nap legel, majd este csak egy pici szénát kap (hánykor? 7? és reggel hánykor kap? 7-kor? akár 12 órán át van egy pici kajával, amit nyilván 1 órán belül megkap, tehát 11 órán át nem eszik?)


a ló a természetben egész nap folyamatosan legel, a hosszú bélrendszere is a folyamatos kis mennyiségű kaja emésztésre állt be, folyamatosan érdemes biztosítani nekik a kaját, persze van, amelyik ettől elhízik, de a napi 3x villázott széna is ezért nem jó, mert addigra éhes lesz, befalja és utána órákig nem kap semmit és olyan lesz a bele, mint a Kishercegben a rajz, amin a kígyó látható ami megevett egy elefántot.


szóval szerintem este pl nyugodtan adhatsz nekik nagy mennyiséget, inkább szénából kapjanak többet és abrakból kevesebbet. ráadásul az abarak mellé mindig kell kapjon szénát, mert az segíti az abrakot megemészteni.


egyébként valószínűleg nincs ezzel gond, csak lehet nem fogalmaztál jól, vagy én értettelek félre, meg hát ugye kinek mi a kis mennyiség.


a lényeg, hogy a lovad jól nézzen ki, ne legyen sovány, de ne legyen dagi se, csillogjon a szőre, ha még ki is almásodik, akkor biztos minden rendben van!

2014. máj. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát, ki tudja, mennyi az a kis mennyiség - gondolom azért nem egy villányi. Estére sok lónak sok szénát nem lehet adni, mert ha nem eszi meg záros határidőn belül, elkaparja és a szalma közül a legtöbb már nem válogatja ki. Éjszaka három óránként meg senki nem kelfel neki, hogy bedobjon egy villával.


Mivel egész nap legel, folyamatosan adagolja magába a füvet kis mennyiségben, nem hiszem, hogy gond, ha este csak kevesebbet kap, ahogy írtam, lótól is függ, hogy mennyit lehet/érdemes adni neki estére.


Az abrak egyébként szerintem nem sok, egy liter kb. egy fángli. Mondjuk ha választani kellene, én inkább reggel adnám neki a két litert és este az egy litert.

2014. máj. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kb. írtam hogy egy liter van mikor 1-et kap van mikor kicsit többet kb. 1,5 szerintem ez nem nagy eltérés szóval ettől baja nem lehet. Nem is volt. Estére azért nem adok sok szénát mert szinte egész nap kint legel. Jó legelő, nem sovány legelőn. Lucernát ritkán kap, havonta kb 3x mindig szénát adok nekik+ a legelő. Igen lehet hogy én sem fogalmaztam pontosan. Szerintem jól néznek ki, nincs ki egy csontjuk sem, szép formásak.
2014. máj. 20. 17:21
 6/6 A kérdező kommentje:
Pontatlanul*
2014. máj. 20. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!